Paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Gegužės mėnesį Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam lietuviui primena tuos laikus, kai carinė rusų valdžia buvo uždraudusi mūsų tautos brandą liudijančius ženklus – kalbą, knygą, spaudą.

Simno gimnazijos 4 b klasės mokiniai, lydimi mokytojos Laimos Jurčiukonienės, šią dieną paminėjo bibliotekoje. Mokiniams trumpai pristačiau knygos kelią nuo jos ištakų iki mūsų dienų. Senų knygų parodoje „Ką skaitė mūsų senoliai“ mokiniai galėjo apžiūrėti, paliesti, pauostyti eksponatus. O pagrindinis akcentas – dailyraščio konkursas „Rašom“.

Pasirodė, kad dailyraštis – ne pati lengviausia užduotis. Ji pareikalavo kruopštumo ir laiko. Bet rezultatas pranoko visus mūsų lūkesčius. Nugalėtoją išrinkti buvo sunku, todėl apdovanoti buvo visi dalyviai.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Simno filialo vyresn. bibliotekininkė
Lina Daniulevnėičie