Ketvirtokų kelionė į Druskininkus

Ankstų saulėtą birželio 9 d. rytą Simno gimnazijos 4b klasės mokiniai iškeliavo į Druskininkus – seniausią, didžiausią, populiariausią ir visus metus veikiantį Lietuvos kurortą. Pirmoji sustojimo vieta – Grūto parkas, esantis Grūto kaime netoli Druskininkų. Jame įrengta unikali sovietmečio paminklų ekspozicija po atviru dangumi. Tai kelių dešimtmečių lietuviškosios monumentalistikos paveldas, kuris į čia „atkeliavo“ iš įvairių šalies miestų ir miestelių Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Grūto parke mokiniai ne tik pamatė sovietinių laikų oficialųjį meną, bet ir susipažino su parko teritorijoje įkurdintais įvairiais laukiniais ir naminiais gyvūnais. Na, o ypač smagu buvo visiems pasisupti parke esančiose karuselėse ir pamėginti įsivaizduoti, kaip ir kokiuose atrakcionuose žaidė jų seneliai.

Važiuodami iš parko užsukome į miško muziejų „Girios aidas“, kurio teritorija visus nustebino medžio drožinių gausa. Stebėjomės autorių išmone, darbštumu bei kantrybe, kurios reikia, norint medžio gabalą paversti meno kūriniu. Ketvirtokai džiaugėsi ir miško muziejaus eksponatais, galėjo iš arti apžiūrėti miško žvėris, paukščius, augalus.

Kita stotelė – prie M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus. Apsilankėme name, kuriame su šeima gyveno ir kūrė didysis menininkas, apžiūrėjome žymiausių dailės kūrinių reprodukcijas, pasiklausėme muzikos.

Ekskursijai skirtas laikas prabėgo neįtikėtinai greitai. Kupini neišdildomų įspūdžių ir gerai nusiteikę grįžome namo.

                           Mokytoja Laima Jurčiukonienė