Mokytojų diena 2021 10 05

Akimirksniu prabėgo pirmasis mokslo metų mėnuo. O spalis jau padovanojo ir kasmetinę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną, nepaprastai laukiamą mokinių ir mokytojų.

Ankstų spalio 5-osios rytą į Simno gimnaziją skubančius mokytojus ne tik pasitiko šventiškai nusiteikę abiturientai, bet ir palydėjo raudonu kilimu,  kvietė įsiamžinti prie jų sukurtos fotosienos.

Mokytojų pasveikinti atvyko Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, kuris  įteikė saldžias dovanėles bei perdavė Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko padėkas Vinetai Dzeikauskienei – už inovatyvią, aktyvą ir kūrybišką pedagoginę veiklą ir krašto istorijos puoselėjimą, o Jurgitai Lenkauskienei – už nuoseklų gabių mokinių ugdymą, ruošimą olimpiadoms ir konkursams, dailės parodų iniciavimą ir organizavimą. Simno seniūnas Vladas Čeponis sveikindamas padėkojo pedagogams už neblėstantį atsidavimą savajai profesijai. Sveikinimus perdavė ir rajono tarybos nariai Jūratė Overaitytė bei Danielius Jakubavičius.

Mokinių tarybos nariai taip pat linkėjo sveikatos, ištvermės, kantrybės ir pakvietė pasivaišinti gardėsiais. Simno gimnazijos  direktorė Jolanta Gudelienė padėkojo mokytojams už nuoširdų darbą, kantrybę, kasdienį triūsą ir šilumą, o paskui nuvyko į gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrių pasveikinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojas su Tarptautine mokytojų diena. Kaip padėką gimnazijos mokytojams ji inicijavo Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos kvinteto koncertą, organizavo suvenyrų, skirtų buvusiems mokytojams, gaminimą ir įteikimą, o idėją kartu su  mokiniais įgyvendino mokytoja Jurgita Lenkauskienė.

Direktorės iniciatyva pradinių klasių mokinių tėvai atvyko į gimnaziją ir vedė įdomias pamokas: 1a klasėje Ąžuolo mama Rita Pangonė supažindino su ūkininko profesija, o 3a klasėje edukaciją rašymas žąsies plunksna vedė Austėjos mamytė Sandra Sejavičienė.

Šventinę dieną abiturientai galėjo „pasimatuoti“ mokytojo profesiją vesdami pamokas 5-IIag klasių mokiniams. „Ypatingą“ pamoką, kurioje nestigo talentų, kūrybos, išradingumo, juoko ir „gerų“ pažymių, abiturientai vedė ir mokytojams.

Visiems Simno gimnazijos bendruomenės nariams ši diena buvo kupina džiugių emocijų, neišdildomų įspūdžių, naujos patirties ir prasmingų veiklų.