Mėnuo „Atsargus – tai saugus!“ priešmokyklinio ugdymo grupėje

Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo „Žiniukų“ grupės ugdytiniai rugsėjo mėnesį prisiminė, pakartojo ir daug naujo sužinojo apie saugų eismą. Vaikams saugaus eismo taisykles žinoti būtina ne tik todėl, kad gatvėje jaustųsi saugūs, bet ir todėl, kad atpažintų gatvėje slypinčius pavojus, žinotų, kaip jų išvengti. Visą mėnesį vaikai dalyvavo įvairiose veiklose, skirtose saugaus eismo įgūdžių įtvirtinimui: vartė ir skaitė knygeles apie saugų eismą, dėliojo dėliones, konstravo kelią su sankryžomis ir eismo ženklais, žiūrėjo filmukus apie policijos bičiulį Amsį, stebėjo Kakės Makės pamokas. Jaunieji eismo dalyviai sužinojo ir išmoko, kaip teisingai pereiti gatvę, kaip elgtis nutikus vienai ar kitai situacijai – taip per praktines patirtis formavosi gebėjimus saugiai elgtis kelyje ir atsakingą požiūrį į savo ir kitų saugumą. Ugdytiniai sužinojo ir kitus saugaus eismo principus – atšvaitų poreikį bei tinkamą jų naudojimą, saugos diržų paskirtį, tinkamą elgesį gatvėje. Daug gerų emocijų, džiaugsmo vaikams suteikė važiavimas ,,didele mašina“: jie pajuto bendradarbiavimo su bendraamžiais džiaugsmą, įsiminė šviesoforo spalvas ir jų reikšmes. Norisi tikėti, jog vaikai, šiandieną būdami atsakingi pėstieji ir keleiviai, kažkada taps rūpestingais ir kultūringais vairuotojais.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Danutė Petrikienė