Išvyka į Vilnių

Gruodžio 2 dieną Simno gimnazijos IIIag klasės gimnazistai dalyvavo Kultūros paso edukacinėse programose: ,,Vilniaus katedros požemiai“ ir ,,Stebuklų ir simbolių pasaulyje – šv. Petro ir Povilo bažnyčia“. Apsilankę Vilniaus katedros požemių kriptose ir koridoriuose įrengtose ekspozicijose susipažinome su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, pamatėme karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje.

Žavėjomės barokine Šv. Petro ir Povilo bažnyčios architektūra, istorija ir legendomis, apie bažnyčią, stiuko lipdiniais dekoruotu jos interjeru. Gidė ragino gimnazistus gyvai tyrinėti bažnyčios aplinką, atidžiai stebėti ir atkreipti dėmesį į detales, kad gebėtų atpažinti menines formas, stiuko lipdinių gausą ir jų simboliką. Edukacinės programos metu mokiniai susipažino su Lietuvos didikų Pacų giminės istorija, iš užsienio atvykusių ir čia dirbusių menininkų, architektų, skulptorių darbais. Dalyvaudami edukacinėse programose gimnazistai ne tik pagilino, bet ir praplėtė dalykines bei bendrąsias kompetencijas, kultūrinį-istorinį sąmoningumą.

 

Danutė Gudaitienė,

IIIag klasės auklėtoja