Pirmokų pažintis su biblioteka

Skaitymas protui yra tas pats, kas fizinis lavinimas kūnui“.

/Dž. Adisonas/

Skaitymas – svarbus įvykis, kurį vaikams reikia ugdyti, todėl bibliotekoje organizuojame ekskursijas, edukacinius užsiėmimus, kad nuo pradinių klasių mokiniai gebėtų sužinoti naujų dalykų: ne tik orientuotųsi, kur ieškoti informacijos, bet ir mokėtų ją surasti.

Todėl praėjusią savaitę į „pažintį“ su biblioteka sugužėjo 1b klasės mokiniai, lydimi mokytojos Laimos Jurčiukonienės. Mažuosius lankytojus supažindinau su bibliotekos taisyklėmis, pakviečiau pasivaikščioti po biblioteką, pamatyti ir išgirsti, kur ir kodėl būtent tose vietose turi  „gyventi“ knygutės. Vaikai noriai apžiūrinėjo knygeles, skirtas patiems mažiausiems, bandė dėlioti žodelius, džiaugėsi spalvingomis iliustracijomis.

Susipažinę su bibliotekoje „galiojančia“ tvarka, pirmokai gavo užduotį – pasigaminti knygų skirtuką. Darbas buvo nesunkus, nes vaikai gavo „paruoštukus“, todėl prireikė tik susikaupimo ir kruopštumo.

Būsimieji skaitytojai atsisveikindami padėkojo už ekskursiją ir žadėjo greitai sugrįžti!

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Simno filialo vyresn. bibliotekininkė
Lina Daniulevičienė