Respublikiniam projektui ,,Eglutė skarota, eglutė žalia“ pasibaigus

 

Baigėsi Respublikinės priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų kalėdinės eglutės iš antrinių žaliavų fotografijų parodos ,,Eglutė skarota, eglutė žalia“ projektas, kurį inicijavo Alytaus r. Simno gimnazijos mokytojos. Projekto tikslas – įtraukiant kolegiškus socialinius partnerius į aplinkosaugos švietimo veiklas, ugdyti vaikų sąmoningumą, keisti jų požiūrį tausojant gamtą, vartotojiškumą. 

Konkurso dalyviai, gamindami eglutes iš antrinių žaliavų, siekė mažinti vartotojiškumą, kuris prieš Kalėdas „įgauna pavojingą pagreitį“, ragino atsigręžti į gamtą, tausoti ją ir stengtis savo pavyzdžiu parodyti, kad net ir mažiausiomis gamtai žalingomis sąnaudomis galima sukurti kalėdinius stebuklus. Vaikai „susidūrė“ su keistu ir savitu iššūkiu – sukurti eglutę iš antrinių žaliavų. Vyko nevaldomas, spontaniškas, visus užburiantis ir įtraukiantis kūrybinis procesas, kurio rezultatais džiaugėsi ir vaikai, ir tėvai, ir auklėtojos. Mes, mokytojai, stengėmės ugdyti palankią nuomonę apie gaminių kartotinį naudojimą, puoselėti ekologinę kultūrą, vadovaudamiesi ekologiškumo principais: tausok, rūšiuok ir panaudok dar kartą. Pasitelkdami savarankiškai pasirinktas kūrybines raiškos priemones, prikeldami daiktus antram gyvenimui, išradingai, kūrybiškai, drąsiai eksperimentuodami, sukūrėme kalėdines eglutes iš antrinių žaliavų.

Džiugu, kad projekte dalyvavo ir respublikos priešmokyklinio amžiaus vaikai ir mokytojai, taip plėtodami priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendradarbiavimą rajone, respublikoje.

                                                     Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Danutė Petrikienė