Pasaulinė akcija „Mes prisimename“ – „We remember“

Sausio 27 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena ir 77-osios Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinės. Simno gimnazijos IIag klasės mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojų Danguolės Grėbliūnienės ir Vinetos Dzeikauskienės, dalyvavo integruotoje istorijos-pilietiškumo pamokoje „Holokaustas Simne“. Pamokoje, diskusijų apie praeities svarbą dabarčiai metu, susiejome gimtojo miesto Simno ir Holokausto istorijos gijas. Prisiminėme ne tik miestelio teritorijoje esančius istorinius, su Holokausto istorija susijusius objektus, bet ir skaudžias žmonių istorijas. Šalia Simno sinagogos dalyvavome pasaulinėje akcijoje „Mes prisimename“ – „We remember“. Kartu su mokiniais akcijoje dalyvavo ir gimnazijos mokinių taryba. Visi tylos minute pagerbėme holokausto aukų atminimą.

Ne tik praeityje vykęs holokaustas, bet ir dabartiniame pasaulyje žmonių naikinimas rasiniu ar religiniu pagrindu egzistuoja, todėl mokinių istorinės atminties ir aktyvios pilietinės pozicijos formavimas yra būtinas.

Istorijos vyr. mokytoja Vineta Dzeikauskienė