Užgavėnės – žiemos šventė

  Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Jos kasmet švenčiamos likus 7 savaitėms iki Velykų, todėl kovo 1-ąją dieną Simno gimnazijos Iag klasės mokiniai organizavo žiemos išvarymą. Kieme ir sode ne tik šurmuliavo persirengėliai, už įvairiausių kaukių „pasislėpę“ pradinukai, bet ir kovodami jėgas išbandė pagrindiniai personažai – Lašininis su Kanapiniu. Šventės pabaigoje visų džiaugsmui buvo sudeginta Morė!    

      Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o tradiciniu patiekalu vadinami blynai, kuriuos mokiniai ne tik kepė, bet ir vaišino vieni kitus.

      Prasidėjusio pavasario proga Iag klasės mokiniai visiems linki džiaugsmo, ištvermės ir taikos. Su Užgavėnėmis!

Iag klasės mokinė Augustė Marcinkevičiūtė