Bijotų-Širvinto miškų takais

Simno gimnazijos 2a klasės mokiniai, lydimi mokytojos Eglės Minevičės, antradienio pamokas „praleido“ ekskursijoje. Pirmiausia sustojome miške – čia „laukė“ daugiau nei valandos žygis ir 3,5 kilometro atkarpa, kurią mokiniai lengvai įveikė. Eidami su Metelių regioninio parko darbuotoju ir tyrinėdami aukštapelkę, mokiniai pamatė ir palietė kiminą, augalą, „valgantį“ muses, „sutiko“ sraigių ir boružėlių. Miške buvo įdomu stebėti paparčio lapus, pilnus sporų, dilgėlės struktūrą ir kt. Mokiniai sužinojo, kad miške galima valgyti ne tik uogas (matė augančių spanguolių ir mėlynių), bet ir augalus. Antrokai „susipažino“ su kiškio kopūstais, kurie labai panašūs į rūgštynes – augalas užsitarnavo mokinių palankumą, todėl visi norintys galėjo jo pasmaguriauti.

Išėję iš miško mokiniai aplankė Metelių regioninio centro ekspoziciją, sprendė kryžiažodį, įvairių tipų žiūronais stebėjo apylinkes. Aplankė ir Metelių apžvalgos bokštą bei Prelomciškės piliakalnį.

Paskutinė kelionės stotelė buvo Birutės Girdžiūnienės daržas Pasimnių kaime: ši mama sutiko „priglausti“ vasarai klasėje pradėtas auginti pupas ir pupeles bei arbūzus. Berniukai ir mergaitės patys darė duobutes, sodino augalus į dirvą, palaistė. Rudenį – jau trečiokai – jie vėl atvyks į svečius ir nuraškys gausų derlių, iš kurio išvirs sriubą visiems gimnazijos pradinukams!

Per pusdienį antrokai „įveikė“ daugiau nei 7 kilometrus pėsčiomis!

Pradinių klasių vyr. mokytoja Eglė Minevičė