Tarptautinė vaikų gynimo diena

 

Birželio 1-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Vaikai – ne tik mūsų gyvenimas, viltis, tikėjimas ir džiaugsmas, tai ir priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

Simno gimnazijos 1-4 klasių mokiniai lietingą birželio 1 dieną ne tik vasarą pasitiko, bet ir smagiai paminėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Renginį gimnazijos kiemelyje pradėjo pradinių klasių mokytoja Laima Jurčiukonienė, kuri pasveikino vaikus ir pakvietė į visuotinę mankštą: kiekvienos klasės atstovai pristatė parinktus rytinės mankštos pratimus. Po nuotaikingos mankštos ugdytiniai išsiskirstė į klases, kur ne tik aktyviai leido laiką, bet ir piešė savo šeimą.

Po piešimo pamokos mokinių laukė kita įdomi veikla: ant maistinės plėvelės guašu tapė savo vasaros svajonę – galėjo išbandyti kitokį piešimo būdą. Vaikai buvo nustebę, nes tokį tapymo būdą bandė pirmą kartą, todėl nieko nelaukę ėmėsi įdomios veiklos. Mokinukai veiklų metu ne tik ugdė kūrybinius gebėjimus, bet ir „pildė“ žinių bagažą: sužinojo, ką reiškia „aitvaras“ lietuvių mitologijoje, kad jis gali būti ir geras, ir blogas, kad dirba paslapčia. Pasirodo, kartais žmogus net nenutuokia, kad namuose turi aitvarą, nešantį gėrybes, globojantį tik gerus, kitų skriaudžiamus, negodžius žmones. Aitvaras gali pasirodyti įvairiausiais pavidalais, bet dažniausiai tampa viesulu, kuris lekioja po laukus, laužo medžių viršūnes. Jis gali pasirodyti ir kaip skraidantis padangėmis ugninis žaltys. Aitvarai turi skirtingą išvaizdą: raudoni neša „paprastus“ pinigus, juodai raudoni ir auksiniai – auksinius, balti ir baltai žydri – sidabrinius, o pilki ir juodi neša grūdus.

„Susipažinę“ su aitvarais, vaikai plušėjo gamindami savo skraidykles. Kūrybingų meistrų aitvarai „rungėsi“ tarpusavyje ne tik spalvomis, bet ir papuošimu – kiekvieno buvo saviti ir nepakartojami, nes vaikai gamino savo svajonių aitvarą, kuris jiems atneš laimę. Čia atsiskleidė vaikų kūrybiškumas, organizuotumas, susitelkimas, bendruomeniškumas. Smagiausią dalį – aitvaro pakėlimą į dangų – pavyko įgyvendinti tik antrokams, nes kitiems sutrukdė pliaupiantis lietus.

Nors ši diena pašykštėjo gero oro, bet vaikų džiaugsmui ribų nebuvo! Linkime, kad tokia džiugi nuotaika lydėtų kasdien, kad vaikai jaustųsi saugūs, svarbūs ir laimingi ne tik gimnazijoje, bet ir namuose.

Pradinių klasių mokytojos

Laima Jurčiukonienė ir Jolanta Mikelionienė