Suvalkijos takais

Simno gimnazijos antrokai pirmadienio ryte į klasę susirinko linksmai nusiteikę, nes vyko į ekskursiją „Suvalkijos takais“. Keliaudami mokiniai aplankė žymiausias Marijampolės miesto vietas: geležinkelio stotį, šalia kurios yra paminklas „1940-1956 metais kovojusiems už Lietuvos laisvę“, ir vagoną, kuriame lietuvius vežė iš tėvynės į tremties vietas 1941-1953 metais – išvežė net 132 000 žmonių… Aplankę Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo baziliką ir joje uždegę po žvakelę savo artimiesiems, mokiniai tęsė žygį: eidami Senosios Marijampolės užtvankos link prisiminė elektros energijos išgavimo būdus, nes važiuodami matė vėjo jėgainę ir saulės kolektorius. Prie savivaldybės, policijos komisariato bei pašto stovėjęs paminklas „Lietuvių tautai, kalbai ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui“ nustebino dydžiu, o „Kačių kiemelis“ ir kiti piešiniai, puošiantys miestą – savo spalvingumu. Kitas sustojimas buvo numatytas Bartninkų kaime esančiame alpakų ūkyje: antrokai ne tik pamatė laisvai vaikštančias alpakas, bet ir galėjo jas maitinti paruoštu pašaru bei glostyti, kiek širdis geidžia. Ūkio šeimininkai taip pat augina lamas, asilą, ponį, ožkas, avis bei triušius. Paskutinis lankytinas objektas buvo „Zuikių muziejus“ Sasnavoje, kuriame mokiniai „sutiko“ daugiau kaip 3000 įvairiausių zuikių.

      Pavargę, bet laimingi antrokai grįžo atgal į gimnaziją.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Eglė Minevičė