Pirmokų išvyka į Druskininkus

Ankstų lietingą birželio 8 dienos rytą Simno gimnazijos pirmokai iškeliavo į Druskininkus – seniausią, didžiausią, populiariausią visus metus veikiantį Lietuvos kurortą. Pirmasis aplankytas objektas – miško muziejus ,,Girios aidas“. Čia mokiniai ne tik sužinojo apie dekoratyvines medžių rūšis, bet ir grožėjosi medinėmis skulptūromis, stebėjosi jų autorių išmone, darbštumu bei kantrybe, kurios reikia norint medžio gabalą paversti meno kūriniu. Muziejuje apžiūrėjo ekspozicijas, kuriose pasakojama apie šio krašto gamtą, paukščius, vabzdžius, žvėris, augalus. Paskui, atsisėdę ant medinių krėslų, įdėmiai žiūrėjo pažintinį filmą apie paukščius ir jų skleidžiamus garsus: kaip teksi kurtinys, žvalgosi jerubė, skrenda išdidus jūrinis erelis… Mokiniai džiaugėsi, kad stebėdami filmą jautėsi kaip tikrame miške, o vaikščiodami po teritoriją užuodė tikrus gamtos kvapus, džiaugėsi drožiniais.

Gerai nusiteikę pirmokai dalyvavo ir edukacijoje „Parodomasis šakočio kepimas“: išgirdo šakočio atsiradimo istoriją, pamatė gamybos procesą, išsiaiškino, kuo skiriasi šakotis nuo „baumkūcheno“, kokį šakotį mūsų protėviai kepė akmens amžiuje ir kokį, kaip desertą, valgė kunigaikštienė Barbora Radvilaitė. Mokiniai dalyvavo šakočio gamybos procese, o paskui ragavo atviroje židinio liepsnoje kepto skanėsto. Pažiūrėję profesionaliai įgarsintą video medžiagą, programos dalyviai žinias apie šakotį įtvirtino atsakydami į kepėjos užduotus klausimus, o visi teisingai atsakę gavo po staigmeną. Dar kartą žinias apie šakočius mokiniai gilino vieninteliame pasaulyje šakočių muziejuje, kur pamatė eksponuojamą analogų neturintį šakotį – Gineso rekordininką: jo aukštis 3 m 72 cm, o sveria šis milžinas beveik 86 kg! Pirmokai galėjo apžiūrėti daug senovinių indų ir įrankių, kepimo krosnis, kuriose buvo kepami šakočiai.

Išvykoje mokiniai pagilino bendravimo įgūdžius, patyrė daug teigiamų emocijų, praplėtė akiratį.

Pradinių klasių vyr. mokytojos

Jolanta Mikelionienė

Laima Jurčiukonienė