Europos kalbų diena Simno gimnazijoje

Rugsėjo 26 dieną Simno gimnazijos mokiniai minėjo Europos kalbų dieną. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje, todėl 800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių skatinami išmokti daugiau kalbų, nesvarbu, kokio amžiaus būdami, mokydamiesi mokykloje arba ne.
8A klasės mokiniai pamokas pradėjo pasisveikindami įvairių Europos šalių kalbomis. Lietuvių, anglų ir rusų kalbų mokytojai pamokų metu diskutavo ir aptarė Europos šalių kultūrų įvairovę bei daugiakalbystę, mokėsi vertinti ir gerbti šalių tradicijas, jų savitumą.
IIA ir IIIA klasių gimnazistai žinias apie Europos kalbų dieną įtvirtino dalyvaudami proto mūšyje „Ką jaunas išmoksi, visą amžių žinosi“, kurį vedė anglų k. mokytoja Rasa Ručienė.
Pertraukų metu skambėjo įvairių Europos šalių dainos, kurios mokiniams leido atsipalaiduoti ir geriau pajausti Europos šalių kultūrų įvairovę.
Kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi ir verslo galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Kalbų mokymasis naudingas tiek jauniems, tiek vyresniems – niekuomet nebūsite per senas išmokti kalbą ir pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Dažnai ir keli užsienio kalbos žodžiai leis jums surasti naujų draugų ir praplėsti akiratį.