Pirmokų pažintis su biblioteka

Klausimai, kas yra biblioteka ir kas joje gyvena, dažniausiai kyla patiems mažiausiems – pirmokėliams. Spalio 26 dieną smalsūs ir žingeidūs mokinukai, lydimi mokytojos Linos Kučinskienės ir mokytojos padėjėjos Albinos Kasparavičienės, sugužėjo į edukacinį užsiėmimą „Aš esu biblioteka – įženk.“

Vaikus supažindinau su bibliotekoje ir skaitykloje esančiomis knygomis, jų išdėstymu, kompiuteriais… Pirmokai sužinojo, kaip susirasti knygelę pagal savo amžių, kaip pasiimti ją iš bibliotekos, o vėliau ir grąžinti. Išsiaiškinome, kuo biblioteka skiriasi nuo knygyno.

Vėliau vaikai klausėsi sekamos pasakos bei atliko užduotį – ją iliustravo. Greičiau atlikę darbą galėjo pasinerti į spalvingą knygų pasaulį, nes skaitykloje buvo parengta naujų knygų paroda.

O prisiminimui visi gavo po kraštietės Emilijos Liegutės knygelę „Močiutės pasakutės“, kurioje „rado“ ir puikų poeto Aido Marčėno ketureilį:

Kokia šviesa iš knygų mums nušvinta –

Nepasakysiu. Nieks nepasakys.

Pats sužinok. Kas buvo užrakinta –

Iš lėto versis. Ir atvers akis…

Tikiuosi, kad pirmokai atrado stebuklingą knygų pasaulį, todėl stengsis dažniau lankytis bibliotekoje.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Simno filialo vyresn. bibliotekininkė

Lina Daniulevičienė