Evakavimosi pratybos gimnazijoje

Visiems sugrįžus po rudens atostogų, lapkričio 7 dieną, Simno gimnazijoje vyko civilinės saugos funkcinės pratybos tema: „Darbuotojų veiksmai, kilus gaisrui patalpose, vykdant mokinių ir darbuotojų evakavimą iš pastatų“. Pratybų tikslas – parengti darbuotojus tinkamai veikti, vykdant mokinių ir darbuotojų evakavimą iš pastatų gaisro atveju.
Apie 12.53 val. gimnazijos mokytojų poilsio zonoje I aukšte buvo imituotas gaisras – suveikė gaisrinė signalizacija. Apie tariamai kilusį gaisrą informuota gimnazijos direktorė. Ji davė nurodymą sekretorei informuoti BPC (Bendrąjį Pagalbos Centrą) bei duoti pavojaus signalą. Nuskambėjus aliarmui (trims trumpiems skambučiams), prasidėjo evakuacija, kurios metu iš gimnazijos į šalia esantį stadioną (vieta numatyta pagal evakavimosi planą) evakavosi 250 moksleivių bei 19 pedagogų ir gimnazijos darbuotojų. Greičiau nei per minutę, reaguodama į iškvietimą suveikus gaisrinei signalizacijai, atvyko Alytaus priešgaisrinės apsaugos tarnybos Simno ugniagesių komanda.
Gimnazijos aptarnaujantis personalas atrakino visas duris ir rūpinosi, kad patalpose neliktų nė vieno asmens. Už moksleivių evakavimą iš klasių atsakingi buvo tuo metu pamokas vedę mokytojai, kurie moksleivius supažindino su maršrutu, todėl visi puikiai žinojo, kur reikia eiti. Gimnazijos pedagogai žmogaus saugos mokytojai Vinetai Dzeikauskienei, atsakingai už evakavimą, pranešė evakuotų vaikų skaičių. Visi evakavosi tvarkingai, nesistumdė, todėl evakuacijos laikas, t. y. laikotarpis, per kurį visi pastate esantys žmonės, išgirdę pavojaus signalą, pasiekė galutinį išėjimą, buvo 2 min.
Po pratybų gimnazijos administracija ir atsakingi asmenys aptarė situaciją bei rezultatus, pasidalino mintimis ir pastebėjimais. Padaryta išvada, kad gimnazijos bendruomenė veikė organizuotai, todėl kilus pavojui gebėjo vykdyti nurodymus. Tikimės, jog pratybos buvo naudingos ne tik moksleiviams, bet ir visam gimnazijos personalui.
Žmogaus saugos mokytoja Vineta Dzeikauskienė