Sveiko maisto savaitė „Morkadienis“ ikimokyklinio ugdymo skyriuje

Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena. Supratimą, kas tai yra,  atsinešame iš savo šeimos, todėl vaikų sveikos mitybos pamatus reikia pradėti formuoti dar ankstyvoje vaikystėje – nuo to, kaip jie maitinsis, priklausys sveikata ateityje. Reikia, kad nuo mažens ant kasdieninio ar šventinio stalo būtų patiekiami sveikatai palankūs patiekalai, o tėvai ir mokytojai turėtų būti autoritetu ir pavyzdžiu vaikams renkantis sveikus patiekalus.

Būtent todėl lapkričio 7-11dienomis Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko sveiko maisto savaitė „Morkadienis“, kurios tikslas – skatinti sveiką gyvenseną ikimokyklinio amžiaus vaikų tarpe bei ugdyti vaikų pažinimo, meninę ir sveikatos saugojimo kompetencijas.

Su ugdytiniais kalbėjome apie sveiką mitybą, aptarėme sveiko maisto piramidę, pasidžiaugėme rudens gėrybes, o daugiausia dėmesio skyrėme morkai. Ugdytiniai matavo morkų ilgį, storį, jas ragavo, svėrė, „sodino“, žaidė, šoko, minė mįsles. Kūrėme dekoracijas: vaikai piešė, lipdė, aplikavo, o darbeliais papuošė grupių aplinką. Į veiklas įtraukėme ir tėvelius: pasiūlėme namuose pasigaminti patiekalų iš morkų ir degustuoti kartu su vaikučiais. Vaikai patyrė atradimo, pažinimo džiaugsmą, netrūko teigiamų emocijų – juk patyriminis ir atradiminis ugdymas efektyviausias.

Taip pat dalyvavome respublikiniame projekte „Vaisių ir daržovių mandala lėkštėje”.

Svarbiausia, kad visą savaitę grupėse vyravo puiki nuotaika, plačiai šypsojosi vaikučiai.

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. Kubilienė