STEAM diena Simno gimnazijoje

Lapkričio 18 dieną Simno gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo patyriminio ugdymo – STEAM – dienos veiklose, kurių tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi tiriamąja veikla, gebėjimą taikyti teorines žinias praktiškai.
STEAM dienos metu mokiniai dalyvavo kūrybinėje edukacijoje „Pažinkime druską“: atlikdami interaktyvias veiklas susipažino su šešėlių teatru bei atliko praktines užduotis. Edukacija „Pažinkime druską“ atskleidė druskos įvairovę ir leido pažiūrėti į ją kaip į kūrybinę medžiagą – mokiniai gamino antistresinį kamuoliuką.
1a klasės mokiniai atliko bandymus: „Spalvų vilkelis“ ir „Apversta stiklinė“. 2a klasės ugdytiniai dalyvavo bandymuose „Stebuklingi pipirai ir druska“ bei „Įelektrintos plastikinės šukos“. 2b klasės mokiniai atliko eksperimentus su actu ir soda, stebėjo, kaip įvairios spalvos išsilieja vandenyje. 3a klasės mokiniai atliko bandymus: „Atmosferos slėgis“, „Paviršiaus įtempimas“, ir „Sūkurys“. 4a klasės mokiniai atliko bandymus „Ištroškusi razina“ ir „Netirpsta“, o 4b – „Pulso matavimą“ ir „Vandens būvio“ stebėjimą. Dar mokiniai iš samanų, kerpių, šakelių, lapų, kankorėžių ir grybų gamino miško paklotę, kurioje apgyvendino gražuolį dygliuotą miško gyventoją ežiuką, „pastatė“ dangoraižį iš lego kaladėlių ir buitinių atliekų.
Džiaugiamės, kad dalyvaudami STEAM dienos veiklose pradinių klasių mokiniai ne tik patyrė naujų įspūdžių, įgijo patirčių, bet ir įgyvendino originalių idėjų, sužinojo naujų įžvalgų.
Pradinių klasių mokytoja
Jolanta Mikelionienė