Praktiniai pilietiškumo ir gynybos įgūdžių formavimo kursai Simno gimnazijoje

Lapkričio 23-25 dienomis Alytaus r. Simno gimnazijoje I gimnazijos klasės mokiniams vyko praktiniai pilietiškumo ir gynybos įgūdžių formavimo kursai – bendras Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų projektas. Gimnazijos direktorė Jolanta Gudelienė pasidžiaugė, kad šie mokymai vyksta mūsų gimnazijoje, palinkėjo mokiniams darnaus darbo mokantis ir įgytas žinias pritaikant praktiškai. Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius supažindino su kursų programa, pabrėžė, kad šiandieniniame gyvenime vykstantys kariniai konfliktai įrodo, jog svarbu ne tik teorinės žinios, susijusios su išgyvenimo pagrindais, pirmosios pagalbos teikimu ir kt., bet aktualu ir tai, kad įgytas žinias mokiniai gebėtų pritaikyti praktiškai. Lietuvos kariuomenės kapitonas, socialinių mokslų daktaras, docentas Vytautas Liesionis moksleiviams skaitė paskaitą ,,Piliečių vaidmuo valstybės gynyboje“. Visas tris dienas praktinių įgūdžių mokė LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šauliai Donatas Vaisvalavičius ir Donatas Katlauskas, KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 108-os kuopos karė savanorė Gabija Karnilaitė. Kursų metu mokiniai ne tik susipažino su išgyvenimo, pirmosios medicininės pagalbos pagrindais, higiena lauko sąlygomis, bet ir mokėsi rišti mazgus, įkurti laužą ugnies skeltuvu, pasistatyti pastogę… Rinktinės šaulys Aleksandras Asanavičius supažindino su ginkluote, taiklaus šaudymo pagrindais, o gimnazistai žinias pritaikė šaudydami iš pneumatinio šautuvo. Kursų pabaigoje mokiniai dalyvavo žygyje ir atliko įvairias užduotis.

Dėkojame Alytaus r. Simno ambulatorijos vedėjai gydytojai Jūratei Overaitytei-Jakubavičienei, kuri suteikė pagalbą ,,sužeistiesiems“ žygio dalyviams. Visiems kursų dalyviams buvo įteikti pažymėjimai. Mokiniai sakė, kad kursas jiems patiko, todėl, jei būtų galimybė, panašiuose užsiėmimuose dalyvautų dar kartą.

                                                            Danutė Gudaitienė

Simno gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė