Išvyka į Alytaus teisėsaugos ir teisėtvarkos muziejų

Gruodžio 1 dieną Alytaus r. Simno gimnazijos pradinių klasių mokiniai už gerą pamokų lankomumą buvo paskatinti išvyka į Alytaus teisėtvarkos ir teisėsaugos muziejų.

2004 metais įkurtame muziejuje eksponuojamos policininkų uniformos, jų detalės, kepurės, neperšaunamos liemenės, antrankiai, buvusios blaivyklos tramdomoji kėdė, nusikaltėlių darbo „įrankiai“, laikraščiai, dokumentai, medaliai, nuotraukos. Sukaupta medžiaga atspindi, kaip keitėsi pareigūnų darbas per laikmetį. Didžiausio susidomėjimo sulaukė fotorobotų sudarymo rinkinys, kaip pagal įtariamojo veido bruožų apibūdinimą rankiniu būdu parenkant atitinkamus paveiksliukus buvo padaroma „nuotrauka“. Mokiniai mielai matavosi neperšaunamas liemenes, pareigūnų kepures ir kitą atributiką. Mažiesiems mokinukams muziejus paliko neišdildomą įspūdį.

Parengė socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė