Simno gimnazijos antrokai lankėsi Alytaus kraštotyros muziejuje

2023 metai paskelbti Dzūkijos (Dainavos) metais. Norėdami plačiau susipažinti su Dzūkijos (Dainavos) krašto istorija, Simno gimnazijos antrokai nutarė aplankyti Alytaus kraštotyros ir poeto Anzelmo Matučio muziejus, todėl saulėtą gegužės 31 dienos rytą mokykliniais autobusais išvyko į Alytų.

Čia mus pasitiko muziejininkė, kuri linksmai, šmaikščiai, įdomiai ir žaismingai supažindino su lietuvių kalbos tarmėmis, paaiškino jų skirtumus, didžiausią dėmesį skirdama dzūkų šnektai – jos ypatybėms, santykiui su kaimyninėmis kalbomis. Užsiėmimo metu mokiniai klausėsi patarmių garso įrašų, žaidė edukacinį žaidimą „Cik cik“. Žaidimo metu muziejininkė stebėjosi antrokų žiniomis apie dzūkų tarmę.

Pasibaigus edukacijai muziejininkė visus palydėjo į A. Matučio muziejų, kur mokiniai tapo sodo tyrinėtojais. Jie per pažintinę-patyriminę veiklą susipažino su rašytojo sode augančiais medžiais, krūmais ir kai kuriais mažaisiais sodo gyventojais. Pažinę A. Matučio sodo augalus, susibūrę į gamtos tyrinėtojų komandas ir atlikę žaismingas interaktyvias užduotis, antrokai praktiškai pritaikė įgytas žinias.

Po edukacijų patraukėme į Miesto sodą, kur antrokai susipažino su lauko muzikos instrumentais – netrukus parke skambėjo įvairiausi garsai. Antrokai  išbandė 3 dalių kajanų komplektą, vamzdinius varpelius, aerofoną, nerūdijančio plieno būgną ir septynių skirtingų natų vamzdinių varpų komplektą. Dar aplankė Laisvės angelo skulptūrą ir sužinojo, kad paminklas – pagarbos ir atminimo ženklas žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę.

Gerai nusiteikę, sužinoję daug naujų dalykų, išbandę kūrybines jėgas, nauju žvilgsniu pažvelgę į Lietuvos praeitį, antrokai sugrįžo į gimnaziją.

Mokytojos Laima Jurčiukonienė, Jolanta Mikelionienė