Mokomės keliaudami

Birželio 9 dieną Simno gimnazijos 7 klasės mokiniai, lydimi mokytojų Rasos Ručienės ir Ingos Stankevičienės, vyko į Kauną, kuris laikomas gyvu muziejumi po atviru dangumi – jame yra daugiau nei 6000 modernizmo objektų. Dalyvaudami azartiškame orientaciniame žaidime „Pažink Kauno modernizmą“ mokiniai aktyviai tyrinėjo gyvą miesto aplinką, susipažino su tarpukario Kauno modernizmo architektūra, jos stilistiniais bruožais. Edukacijoje buvo ugdomos kultūrinė, pažinimo kompetencijos, vaikų pastabumas, gebėjimas geriau suprasti ir interpretuoti miesto kultūrinę aplinką.
Po edukacijos mokiniai turėjo pasirinkti, ką aplankyti – Vytauto Didžiojo karo muziejų arba Anatomijos muziejų. Pastarąjį muziejų, įkurtą beveik prieš 100 metų, pasirinko tie septintokai, kurie domisi biologija ir norėtų ateityje studijuoti mediciną, nes muziejaus eksponatų paskirtis – plačiau supažindinti su žmogaus kūnu. Jo erdvėse mokiniai galėjo išvysti daugiau kaip 1 tūkstantį eksponatų, „pagamintų“ iš žmonių palaikų: įvairių organų, griaučių, net urnų su žmogaus palaikų pelenais, todėl kai kurie vaizdai septintokams buvo itin jautrūs.
Lankydamiesi Vytauto Didžiojo karo muziejuje mokiniai domėjosi Lietuvos ir pasaulio karyba nuo seniausiųjų laikų: apžiūrėjo archeologinius radinius, šaunamuosius ginklus, amunicijos rinkinius, užsienio valstybių kariuomenių uniformų kolekcijas, „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą lėktuvo nuolaužas ir dokumentus.
Išvykoje mokiniai ne tik patyrė įvairių įspūdžių, bet ir pagilino turimas biologijos, istorijos, kultūros ir meno žinias.
Klasės auklėtoja Rasa Ručienė