Pamokos kitaip Alytaus kraštotyros muziejuje

Simno gimnazijos 6–8 klasių mokinių grupė, lydimi geografijos mokytojos R. Babarskienės ir rusų k. mokytojos I. Šeimienės, birželio 14 d. lankėsi Alytaus kraštotyros muziejuje, kur dalyvavo Dzūkijos (Dainavos) metams skirtame edukaciniame užsiėmime ,,Susikurkime sodybą“. Mokiniai turėjo unikalią galimybę pabuvoti XX a. pr. dzūko kieme – užsukti į pirkią, tvartą, pasižvalgyti po klėtį, sužinoti, kaip rengėsi protėviai, pamatyti indus, krosnį, lygintuvą, verpimo ratelį ir daug kitų buities reikmenų, taip pat pasiklausyti dzūkiškos šnektos, autentiškų dzūkų dainų ir – kas retai muziejuose būna – paliesti eksponatus bei 3D akinių pagalba pakilti virš sodybos ir ją nužvelgti iš paukščio skrydžio. O kiek emocijų būta iš daugybės detalių statant sodybą: dėliojant pagal paskirtį pastatus, šulinį, įkurdinant bites, statant kryžių.
Patraukli mokymosi aplinka, netradiciškai ir integruotai pateikta medžiaga, žaismingos užduotys padėjo mokiniams geriau pažinti savo krašto praeitį , kūrybiškai pažvelgti į rimtus istorijos, etnokultūros, etnografijos, geografijos ir kt. mokomuosius dalykus. Mokiniai lavinosi pažinimo, kūrybiškumo bei emocines kompetencijas.
Mokytoja I. Šeimienė