Patirtinis mokymasis naminių paukščių ir gyvūnų ūkyje

 Simno gimnazijos trečios klasės mokiniai dalyvavo pažintiniame žygyje, kurio tikslas – aplankyti Virginijos ir Eduardo Guževičių ūkį ir susipažinti su auginamų gyvūnų bei paukščių rūšimis, praplėsti žinias apie Giluičio ežero florą bei fauną.

Mažajame zoologijos sode mokiniai stebėjo bananines antis, fazanus, Indijos povus, nulėpausius triušiukus iš Prancūzijos, įvairias vištų rūšis, burkuojančius kalakutus, antis bėgikes, Šerole avis bei daugelį kitų gyvūnų. Šeimininkas papasakojo apie didžiuosius šunis, kurie pelnę įvairių apdovanojimų. Mokiniams labai patiko mielos švelniakailės alpakos, kurias galėjo paglostyti ir maitinti iš rankų.

Antrajame žygio etape pradinukai domėjosi Giluičio ežeru: nagrinėjo augaliją ir gyvūniją, stebėjo augalų rūšių įvairovę. Vandens telkinio fauna ypač domėjosi berniukai: susėdę ant lieptelio jie spėliojo, kokia pamatytos žuvies rūšis, aptarė jų galvos bei pelekų formą, spalvą.

Trečiokai galėjo pasportuoti išbandydami paežerėje esantį sporto inventorių – stiprino kojų ir rankų bei pilvo preso raumenis. Mokiniams patiko ir naujausias įrenginys, kuriuo leisdamiesi galėjo pajusti vėją švilpiant pro ausis.

Pasportavę ir patobulinę bendradarbiavimo bei pažinimo kompetencijas mokiniai grįžo į gimnaziją.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Eglė Minevičė