Praktiniai pilietiškumo ir gynybos įgūdžių formavimo kursai Simno gimnazijoje

Rugsėjo 6-8 dienomis Alytaus r. Simno gimnazijoje vyko praktiniai pilietiškumo ir gynybos įgūdžių formavimo kursai I gimnazijos klasei – bendras Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų projektas. Gimnazijos direktorė Jolanta Gudelienė pasidžiaugė, kad mokymai vyksta mūsų gimnazijoje, moksleiviams palinkėjo ne tik darnaus darbo, bet ir įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Visas tris dienas praktinių įgūdžių mokė LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šaulys Tautvydas Pranckevičius. Mokiniai klausė paskaitą apie piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, sužinojo išgyvenimo pagrindus: kaip palaikyti higieną lauko sąlygomis, mokėsi rišti mazgus, įkurti laužą ugnies skeltuvu, pasistatyti pastogę, šaudė pneumatiniu šautuvu, o penktadienį dalyvavo žygyje.

Visi kursų dalyviai gavo pažymėjimus – jie sakė, kad mokymai patiko, todėl noriai panašiuose dalyvautų dar kartą.

                                                            Danutė Gudaitienė

Simno gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė