Savęs pažinimo pamoka MO muziejuje

Spalio 27d. Simno gimnazijos 8a klasės mokiniai aplankė modernaus meno muziejų MO Vilniuje.

Aštuntokai dalyvavo edukacijoje „Gyvūnas ir robotas manyje“, kurios metu siekė įveikti pagrindinius paauglystės iššūkius: geriau suprasti save, naujai atrasti savo tapatumą ir vietą pasaulyje. Šis edukacinis užsiėmimas buvo skirtas patyrinėti, kuo mes panašūs ir skirtingi.  Tyrinėdami meno kūrinius, mokiniai atpažino ir analizavo tokius jausmus kaip viltis, pyktis, pavydas, liūdesys, nuoskauda, meilė, ir siejo juos su savo asmeniniu patyrimu, mokėsi reflektuoti į savo emocines būsenas ir įsijausti į kito žmogaus poziciją, aptarė tipines žmogaus reakcijas į konfliktus ir mokėsi pasirinkti veiksmingiausius būdus jiems spręsti. Taip pat sužinojo, kad sprendžiant konfliktines situacijas, yra labai svarbu kalbėtis, aiškiai įvardyti savo jausmus ir numatyti pasekmes, stengtis pozityviai išspręsti problemą.

Edukacijos veiklos mokinius suartino, paskatino pažinti kitus ir save, atrasti naujų potyrių, būti atviresniems. Mokiniai ugdėsi pažinimo, kūrybiškumo bei socialines ir emocines kompetencijas, patyrė daug malonių įspūdžių, atskleidė savo kūrybinius gebėjimus.

                                                                                  Klasės auklėtoja Rasa Ručienė