Sveikatingumo savaitė ikimokyklinio ugdymo skyriuje

    Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje lapkričio 13-17 dienomis vyko sveikatingumo savaitė, kurios tikslas – ugdyti vaikų supratimą apie vaisių ir daržovių naudą, sveiką mitybą, sportą, kartu įtraukiant juos į interaktyviąsias veiklas, kuriose jie linksma žaidimo forma galėtų skleisti savo žinias apie sveiką gyvenseną.

Grupėse vyko pokalbiai apie tai, ką reikia daryti, kad augtum sveikas ir stiprus, diskusijos apie vaisius, daržoves, jų turtingumą vitaminais, maistinėmis medžiagomis. Pojūčiais siekėme įtvirtinti žinias apie vaisius ir daržoves. Mažieji ugdytiniai tyrinėjo moliūgą ir obuolį: ragavo, ieškojo sėklų, bandė pasakyti jų dydį, skaičių. Vyresnieji užrištomis akimis skanavo vaisių ir daržovių, spėliojo, kas tai, ar naudinga mūsų sveikatai.

Vaikams daugiausia džiaugsmo suteikė ir aktyvus judėjimas – sportuodami realizavo visus svarbiausius savo poreikius: judėjimo, bendravimo, pažintinius, saviraiškos, atskleidė fizines išgales ir gebėjimus.

Ugdytiniai atliko ypatingą mankštą, bendro lavinimo pratimus, estafetes. Mokėsi futbolo elementų: varyti kamuolį, keisti kryptį, neliesti rankomis ir įveikti kliūtis. Sportuodami, žaisdami lauke prisiminė saugaus elgesio taisykles. Atliko meninius darbelius, žaidė ratelius, dainavo daineles.

Sveikas maistas, sportas ir vitaminai padeda augti drąsiems, stipriems ir vikriems.

Ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja

Aurelija Kubilienė