Klasės valandėlė kitaip

Sausio 26 dieną gimnazijos 7a klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Astos Dievižienės, lankėsi Simno seniūnijoje, Simno bibliotekoje, Simno kultūros centre ir susipažino su šių įstaigų darbo specifika bei su čia dirbančių žmonių profesijomis.

Pirmiausiai septintokus maloniai pasitiko seniūnas Vladas Čeponis. Jis mokiniams papasakojo, kokius darbus dirba seniūnijos darbuotojai, kokias problemas gali padėti išspręsti. Seniūnas paaiškino, kaip planuojami miestelio tvarkymo ir gražinimo darbai. Septintokai sužinojo ir įdomų faktą – bus statomas dar vienas daugiabutis. Seniūnas mielai atsakė į vaikų užduotus klausimus, išklausė jų pasiūlymus.

Po to keliavome į Simno biblioteką. Bibliotekos darbuotoja Sandra Sejavičienė  supažindino mokinius su sukauptais bibliotekos knygų fondais, jų išdėstymo tvarka, papasakojo,  kuo įdomus bibliotekininko darbas.  Savo pasakojimu ji įrodė, jog darbas bibliotekoje nėra nuobodus, tai bendruomenės susitikimų, susibūrimų vieta, atverianti galimybes atrasti naujoviškus ir modernius dalykus.

Sandra Sejavičienė mielai sutiko papasakoti ir apie kultūros renginių organizatoriaus profesiją, kadangi pati yra baigusi šios specialybės studijas, organizavo daug įvairių renginių. Nors iš pradžių atrodė, jog tai linksmas ir smagus užsiėmimas, tačiau, susipažinę su šio darbo specifika, septintokai suprato, kad renginių organizavimas – tai daug patirties, kantrybės ir išradingumo reikalaujantis darbas.

Mokiniai ne tik sužinojo daug naujos, įdomios informacijos, bet ir stiprino bendrąsias kompetencijas, praplėtė pažinimo akiratį.

                                                                       Smiltė Armanavičiūtė, 7 klasė