Šalta žiema tolyn bėga… ikimokyklinio ugdymo skyriuje

Užgavėnės – žiemos išvarymo, išlydėjimo šventė, švenčiama iki Velykų likus 47 dienoms, todėl kasmet kinta ne tik Velykų, bet ir Užgavėnių data. Tai kalendorinė šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą bei žyminti paskutinę žiemos dieną.

Simno gimnazijos ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai švenčių tradicijų nepamiršta, jas puoselėja. Grupėse „virė“ smagus darbas: vaikai ne tik kūrė kaukes, bet ir mokėsi Užgavėnių žaidimų, blynų „prašymo“, susipažino su tradicijomis – nuo ryto vyravo linksmas šurmulys. Vaikai su grupių mokytojomis persirengė, dažė veidus, puošėsi kaukėmis: vieni tapo velniais, kiti – čigonais, raganomis, įvairiais Užgavėnių personažais. Žaismingai nusiteikę visi rinkosi salėje, kur dainavo, šoko, dūko. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu, nes labai įdomūs pagrindiniai personažai – persirengėliai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas, o dar skaniau pasmaližiauti blynų, žagarėlių, kitų gardėsių!

Šių metų Užgavėnės be sniego, bet tai nesugadino šventės: iš visų pakampių triukšmingai vijome žiemą; viena ranka iš keptuvės paėmę blyną nešėme į lėkštę; lėkštę su blynais nešėme ant galvos; traukėme virvę – žiema su pavasariu galynėjosi. Visi smagiai šokome ratelius, dainavome daineles. Garsiai triukšmavome, linksminomės ir išvarėme žiemą iš kiemo! Tikimės, kad ji dar ilgai negrįš pas mus…

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Natalija Kuraitienė