Nenumaldomas laisvės siekis filme „Antanas Lukša. Brolio pažadas“

Esame vieno iš „partizaniškiausių“ regionų Lietuvoje gimnazija, todėl pilietiškumo pamoka, kurioje sugrįžome prie temos apie partizanus, mums natūrali ir tarsi savaime suprantama. Džiaugiamės, kad išgirdome gyvą filmo režisierės Rūtos Sinkevičienės žodį: ji papasakojo, kaip buvo kuriamas filmas, kas ją jaudino ir paskatino imtis šio darbo. Gyvoji pokario pasipriešinimo istorija traukiasi, užleisdama vietą dokumentinei, todėl filmas apie Lukšų šeimos partizanus, kurį Rūta pristatė mokiniams, yra ir pamoka, ir istorija, ir gyvoji atmintis. Mes, domėdamiesi pavieniui, nebeužčiuopsime gyvosios atminties likučių, o režisierė tarsi juos ,,surinko“, sudėliojo ir apie tai kalbėjo mokiniams.

Istorijos mokytojo Romo Vilčinsko nuomone, šiandienos mokiniui, specialiai nesidominčiam partizaninio karo problematika, aštuonių dešimčių metų senumo įvykiai beveik tokie patys tolimi, kaip XIX a. sukilimai ar knygnešystė. Kartų ryšys lyg ir yra, bet jis trapus, dažniau tik per šeimos ar giminės istoriją bei atmintį užčiuopiamas. Tuo tarpu mums svarbu – ir tą pabrėžiame per istorijos, pilietiškumo pagrindų pamokas, jaunųjų šaulių veikloje – kad jauni žmonės suvoktų patį partizanavimo – kaip valstybės kūrimo – reiškinį. Kad partizanas – tai valstybės kūrėjas ir tuo jis skiriasi nuo reguliariosios armijos kario – valstybės gynėjo.

Pasak gimnazijos direktorės Jolantos Gudelienės, keturių brolių partizanų istorija, ne tik atskleidžia mažiau žinomas Lukšų šeimos istorijos detales, bet ir suteikia mums metodines galimybes plačiau bei įvairiau organizuoti patriotinį-pilietinį auklėjimą.

Taip pat apie mus rašo:

https://dzukijosveidas.lt/2024/03/29/simno-gimnazijoje-keliaujanti-pilietiskumo-pamoka-apie-antana-luksa/

https://m.alytusplius.lt/naujienos/simno-gimnazijoje-pilietiskumo-pamoka-apie-antana-luksa

https://www.voruta.lt/gaire/alytaus-rajono-simno-gimnazija/

https://danielius.net/straipsniai/simno-gimnazijoje-pilietiskumo-pamoka-apie-antana-luksa/

https://www.manokrastas.lt/simno-gimnazijoje-pilietiskumo-pamoka-apie-antana-luksa/

Žurnalistų būrelio informacija