Aštuntokų išvyka į Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilę

Pavasarišką balandžio 9-tąją keliavome jūros link: mūsų tikslas buvo aplankyti Lietuvos Karinių jūrų pajėgų karo laivus. Pasisekė – laivai buvo uoste, ekipažai dirbo kasdienius savo darbus: dažė, remontavo, mokėsi. Turėjome galimybę apsilankyti štabo ir aprūpinimo laive „Jotvingis“, minų paieškos ir patruliniame laivuose. Laivai skirtingi – skirtingos ir užduotys, kurias jie atlieka. Mums priskirti laivų komandų nariai išsamiai papasakojo ir apie pačius laivus, ir apie ekipažo tarnybos ypatumus. Atsakė į klausimus, paragino pagalvoti apie karo jūrininko profesiją. Nustebino minų paieškos laive tarnaujanti mergina – iš pažiūros gležna, visai jauna, tačiau tiek daug žinanti apie laivą, kuriame yra reikalinga ir nepamainoma komandos narė. Taigi turėjome progą įsitikinti, kad moterys laive anaiptol nebe bloga lemiantis ženklas, kaip buvo manoma per visą laivybos istoriją.

Aplankėme ir jūrą. Rami, lygi, saulės nušviesta ji buvo svetinga. Kai kuriems mokiniams netgi po gintaro gabaliuką padovanojo.

Kelionė pavyko, įspūdžių daug. Lauksime vasaros!

8 klasės auklėtoja Rasa Ručienė