Išvyka į Archeologijos muziejų Alytuje

Ketvirtokai, norėdami susipažinti su  paleontologo profesija, lankėsi Archeologijos muziejuje. Muziejuje archeologinę ekspoziciją sudarė trys dalys. Pirmoje mokiniams buvo pristatyti akmens amžiaus radiniai Lietuvoje ir titnago reikšmė Pietų Lietuvoje. Antroji skirta geležies amžiui, jos akcentas – jotvingių genčių gyvenimas. Trečioji – duoklė miestui, nes ir pati ekspozicija įkurta Pirmajame Alytuje. Archeologų radiniai pasakoja Alytaus istoriją nuo jos ištakų iki XVI amžiaus, kai Dzūkijos sostinei suteiktos miesto teisės. Ekspozicijoje dar buvo galima apžiūrėti archeologų radinius iš piliakalnio papėdės kapinyno ir Pirmojo Alytaus aikštės.

Pradinukai patys galėjo išbandyti akmenines girnas grūdams malti, akmens šlifavimo, medžio drožimo darbus senaisiais padargais. Su istorija buvo galima susipažinti ne tik apžiūrint eksponatus, bet ir specialaus kompiuterio ekrane. Mokiniai gilino savo žinias ir apie dinozaurus, jų fosilijų ieškojo čia pat įrengtoje smėliadėžėje, radę radinius juos tyrinėjo bei patys galėjo pasigaminti savo kurtas dinozaurų fosilijas.

Edukacijos pabaigoje muziejininkė mokiniams pasiūlė pasimatuoti šarvus, kurie svėrė  10 kilogramų, užsidėti šalmą bei pakelti medinį skydą. Vėliau mokinių išvyka tęsėsi Jaunimo parke, kuriame mokiniai praplėtė savo menines žinias apžiūrinėdami ten esančius meno kūrinius.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Eglė Minevičė