Rinksime Europos parlamentą

Birželio 9 dieną Lietuva rinks vienuolika Europos parlamento narių. Neramiais pasauliui ir Europai laikais jie atstovaus Lietuvos žmones Europos Sąjungoje. Ta proga birželio 4 dieną aštuntokai dalyvavo Europe Direct organizuotoje nuotolinėje pamokoje, kurioje dalyvavo kelios dešimtys mokyklų iš visos šalies. Lektorius VDU profesorius politologas Mindaugas Jurkynas įdomiai ir suprantamai aiškino apie Europos parlamento funkcijas, veiklos ypatumus. Mokiniams rūpėjo jaunimo dalyvavimo politikoje klausimai: ne vienam buvo naujiena, kad kai kurios Europos valstybės vis daugiau pasitiki jaunimo atsakingumu ir informuotumu. Pavyzdžiui, Austrijoje galima balsuoti nuo 16 metų, o Maltoje – šešiolikmečiai gali balsuoti vietos valdžios rinkimuose.
Istorijos mokytojas Romas Vilčinskas