Trečiokų ekskursija į Kauną

3 a ir 3 b klasės mokiniai, lydimi savo mokytojų, vyko į ekskursiją Kaune.

Trečiokai lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Čia mokiniai sėmėsi istorinių žinių. Susipažino su archeologiniais radiniais, šaltaisiais ir šaunamaisiais ginklais, amunicijos rinkiniais, pasakojančiais apie Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raidą. Trečiokus  ypač sudomino   S. Dariaus ir S. Girėno nesėkmingo  skrydžio  per Atlanto vandenyną išlikę daiktai, dokumentai bei lėktuvo „Lituanica“ nuolaužos.
Praturtinę istorines žinias, trečiokai aplankė T. Ivanausko zoologijos muziejų. Tai vienas seniausių muziejų respublikoje ir vienintelis zoologijos muziejus Pabaltijyje. Visa muziejaus istorija ir veikla glaudžiai susijusi su Lietuvos gamtos mokslo raida ir prof. T. Ivanausko veikla. Ypač mokinius sužavėjo klasikinė ekspozicija, kuri dabar papildyta interaktyviais informaciniais terminalais – juose galima patiems pasižiūrėti filmuotą, animuotą medžiagą apie biogrupių atstovus. Interaktyvūs terminalai skatina virtualiai keliauti, patirti gyvąją gamtą, išgirsti paukščių balsus, susipažinti su gamtosauga Lietuvoje ir pasaulyje. Tai skatina vaikus domėtis gamta, mokytis ją pažinti bei saugoti.

Mokiniai gerų emocijų  patyrė vaikščiodami  jaukiomis Kauno senamiesčio gatvelėmis.  Mokiniai žingsniuodami Laisvės alėja, viena ilgiausia pėsčiųjų gatve Europoje,  išvydo grakščiąją  Rotušę, apžiūrėjo vieną seniausių Kauno statinių – Perkūno namą, stabtelėjo prie Laisvės alėjoje pastatyto paminklo Vytautui Didžiajam.

Kelionė mokiniams  dovanojo ne tik nuostabius kelionės įspūdžius, bet ir puikią Lietuvos istorijos ir  gamtos pažinimo pamoką.

 

Pradinių klasių mokytojos L. Jurčiukonienė ir D. Petrikienė