Gimtojo krašto istorijos pamokos

Gruodžio 5 dieną septintokų istorijos pamoka, ilgesnė nei įprastai, vyko Alytaus kraštotyros ir Archeologijos muziejuose. Pradžioje apžiūrėjome Alytaus kraštotyros muziejaus ekspozicijas. Patiko viskas: ir tapybos neįprasta technika paroda, ir asmens dokumentų raidą pristatanti ekspozicija. Trumpam persikėlėme į Pirmojo pasaulinio karo pradžios Alytų: ekspozicija atgaivina 1915 m. rugpjūčio 27 dieną, kai į miestą įžengė vokiečių kariuomenė. Dar matėme dzūkų sodybą, bandėme lovos patogumą valstiečio name. Pabaigai – knygnešystės istorija Dzūkijoje.

Archeologijos muziejuje mokiniai mokėsi gaminti grandininius šarvus, susipažino su kai kuriomis metalo apdirbimo gudrybėmis, kurios buvo taikomos prieš kelis tūkstančius metų. Gustas Šmitas išbandė, ar sunkūs šarvai ir pošarvinė apranga iš kanapių pluošto. Paaiškėjo, kad pagaminti šarvus – tai ilgas ir sunkus darbas. O juos nešioti – daug trumpesnis, bet taip pat ištvermės reikalaujantis darbas.

Muziejaus darbuotojas tvirtino, kad gaminti ruošinius šarvams pramoko visi. Jis ypač pagyrė Gabiją Krutulytę – jos darbas buvo nepriekaištingas.

Istorijos mokytojas R. Vilčinskas