Velykų šventė Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje
Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai visą savaitę ruošėsi pačiai linksmiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms.
Iš popieriaus, siūlų ir kitų priemonių gamino margučius, velykinius medžius, paukštelius, gėlytes, o paskui pagamintais darbais puošė savo grupes, darželio patalpas. Vaikai sužinojo, kokia Didžiosios savaitės dienų prasmė, kaip dažomi margučiai, kas yra Velykė.
Po šv. Velykų ugdytiniai, kupini įspūdžių, rinkosi į salę, papuoštą žibučių žiedais, velykiniais darbeliais. Salėje juos pasitiko Velykų bobutė – Velykė, nešina pintine margučių, ir Zuikis. Visi kartu prisiminė Velykų tradicijas ir papročius, margučių spalvų reikšmes, vaikai pasakojo, kaip namuose margino margučius. Ikimokyklinukai susidomėję klausėsi Velykės sekamos sakmės, Zuikis užminė mįslių, visi dainavo daineles, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, šoko ratelius. Vyko nuotaikingos kiaušinio nešimo su šaukštu, šokinėjimo su maišais rungtys. Vaikai noriai dalyvavo varžybose, bet svarbiausia ir smagiausia šv. Velykų šventės dalis visiems buvo margučių ridenimas. Šventės dalyviai buvo smagiai nusiteikę, netrūko džiaugsmo ir skambaus juoko.
Auklėtojos: A. Kubilienė
- Kuraitienė





jaunieji šauliai su būrelių vadovais lankėsi Vilniuje. Genocido aukų muziejuje apžvalginės ekskursijos metu susipažinome su ekspozicijomis, kuriose įamžintas nepriklausomybės praradimas XX a. viduryje, sovietų valdžios vykdytos represijos, tautos kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Apžiūrėjome buvusį KGB vidaus kalėjimą ir išgirdome gido pasakojimą apie jame kalintų žmonių kančias.

2017-ieji – piliakalnių ir tautinio kostiumo metai, todėl Simno gimnazijos mokiniai nusprendė juos tinkamai paminėti, nes gyvena krašte, kuriame piliakalnių tikrai netrūksta. Jaunesniųjų klasių mokiniai šia tema piešė piešinius, kurie dabar eksponuojami gimnazijos fojė. Bibliotekoje veikia fotografijų paroda „Mūsų krašto piliakalniai“.
Gruodžio 1 dieną Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Pelėdžiukų“ grupėje vyko vakarojimas su tėvais „Kalboje – visų namai“. Vakaronės scenarijų parengė auklėtoja Irena Emartienė, jai talkino auklėtoja Vita Jušinskaitė bei meninio ugdymo pedagogė Aldona Mocevičienė.
pasakos „Ožka ir vilkas“ inscenizavimą. Kadangi prasidėjo žiema ir Adventas, ugdytiniai šia tema deklamavo eilėraščius.
Lapkričio 23 dieną Simno gimnazijos jaunųjų šaulių ir maironiečių būrelių nariai organizavo renginį, skirtą Lietuvos kariuomenės dienai. Pagerbėme valstybinės vėliavą, sugiedojome Lietuvos himną ir pavaduotoja ugdymui Danguolė Grėbliūnienė apžvelgė Lietuvos kariuomenės istoriją.
skirtas Lietuvai, kariui, kovotojams, žuvusiems už Lietuvos laisvę. Grupė jaunųjų šaulių, nešini gėlėmis ir žvakelėmis, nuvyko į Simno miestelio kapines pagerbti kritusių už Lietuvos laisvę kovotojų atminimo. Žiūrėjome filmą apie Lietuvos partizaninį judėjimą.
Mokiniai galėjo išbandyti akies taiklumą šaudydami iš airsoft ginklų ir lankų. Gimnazijos fojė veikė pradinių klasių piešinių paroda, skirta Lietuvos kariuomenės dienai ir jaunųjų šaulių būrelio veiklai. Renginio pabaigoje piešinių konkurso dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir ,,saldžiomis“ dovanėlėmis.
Lapkričio 23 dieną 1 a klasės mokiniai dalyvavo gimnazijoje vykstančiame projekte „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“: mokytoja Jolanta Mikelionienė į projekto veiklas integravo šios dienos pamokas. Jų metu pirmokai, rinkdami aktualią informaciją apie vietovę ir vandens telkinį internete, susipažino su Giluičio ežeru. Paskui karpė iš spalvoto popieriaus „vandens lašelius“ ir iš jų pagamino informacinį plakatą. Lietuvių kalbos pamokoje apie ežerą dailyraščiu rašė pastraipą. Gamtos pažinimo pamokoje sužinojo, kad vandens teklinys susidaręs ledo išgulėtoje dauboje. Suprato, kad į Giluičio ežerą įteka trys upeliai: Giluitė, Kriaušius ir Ylyčia, o išteka – Simnyčia. Rinkdami informaciją pirmokėliai sužinojo, kad ežere gyvena bebrai, audinės ir ūdros, peri nebylės gulbės ir želmeninės žąsys, kad jame gyvena labai daug įvairių žuvų. Mažieji projekto dalyviai piešimo ir technologijų pamokos metu piešė Giluičio ežerą ir suren
gė piešinių parodėlę, lankstė popierinius laivelius, kuriuos plukdyti nutarė pavasarį, gegužės mėnesį.
grojo nuotaikinga muzika, o kūno kultūros mokytoja D. Gudaitienė kiekvieną moksleivį pasitiko kviesdama atlikti rytinės mankštos pratimus. Sumišę ir besišypsantys mokiniai uoliai kartojo mokytojos rodomus pratimus.