Pirmosios pagalbos mokymai
Spalio 24 dieną Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 103 kuopos seržantas Eugenijus Tumasonis bei eiliniai Ignotas Kalinauskas ir Dovydas Vabuolas mokė Simno gimnazijos jaunuosius šaulius, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Kariai paaiškino, kad daug sužeistųjų miršta ne dėl mirtinos žaizdos, o todėl, kad nesulaukia tinkamos pirmosios pagalbos, ir pabrėžė, kad labai svarbu mokėti ją suteikti! Kiekvienas karys privalo turėti individualią vaistinėlę, kurioje pagrindinė priemonė – turniketas, skirtas kraujavimui stabdyti (gali būti guminis diržas, timpa). Įtvirtindami žinias, jaunieji šauliai atliko praktines užduotis: mokėsi stabdyti kraujavimą panaudodami skareles, imobilizuoti „lūžusias“ galūnes, tvarstymas „sužeistas“ galvas, rankas, gabeno „sužeistąjį“, įtvirtino dirbtinio kvėpavimo ir išorinio širdies masažo atlikimo įgūdžius.
Danutė Gudaitienė
gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė





Spalio 22 dieną Simno gimnazijoje vyko tradicinės estetinių mokslų dienos renginiai. Nuo ryto fojė grojo nuotaikinga muzika, o po pirmos pamokos kūno kultūros mokytoja Danutė Gudaitienė ir Iag klasės mokinė Gabija Babikaitė visu pakvietė į rytinę mankštą. Per antrą pertrauką mokinių laukė dailės mokytoja Daina Kundrotienė ir technologijų mokytoja Loreta Matulevičienė, kurios pakvietė į dailės užsiėmimą: mokiniai ant skaidrios plėvelės bandė „pakartoti“ rudens spalvas. Veiklų netrūko ir per trečią pertrauką – jas organizavo muzikos mokytoja Giedrė Petkevičienė. Kanklėmis kūrinėlį pagrojo 4a klasės mokinė Kotryna Klimavičiūtė, mokiniai atliko ritmines veiklas su įvairiais muzikos instrumentais – būgnais, terkšlėmis, džinguliais – o paskui, sudarę „orkestrą“, pritarė tikram muzikiniam maršui. Pertraukos pabaigoje visi dainavome „Alytaus dainą“. Per ketvirtą pertrauką ir „mažiems“, ir „dideliems“ mokiniams etikos mokytoja Asta Tamulynienė organizavo viktoriną. Mokiniai turėjo atsakyti į įvairius klausimus, kuriuos paruošė estetinių mokslų būrelio mokytojai. Malonu, kad ir pradinukai, ir vyresnių klasių mokiniai domisi daile, muzika, sportu, išmano technologijų ir dorinio ugdymo pagrindus. Estetinių mokslų dieną „vainikavo“ gimnazijos šokių kolektyvas „Sirenos“, vadovaujamas mokytojos Almos Kyguolienės: merginos visus mokinius pakvietė kartu šokti „Monstriukų“ šokį ir smagiai pasiruošti artėjančiam helovinui. Manome, kad renginys mokiniams patiko. Estetinių mokslų grupės mokytojai visiems dėkoja už aktyvų dalyvavimą veiklose.

Artėjant Vėlinėms, Simno gimnazijos 8a klasės mokiniai spalio 19 dieną vykdė akciją: „Uždek žvakelę ant pamiršto kapo“. Jie lankėsi miesto kapinėse ir sutvarkė ne tik Kalniškės bei Liepakojų mūšių partizanų, bet ir kelis nelankomus, neprižiūrimus kapus. Dėkoju auklėtiniams už nuoširdų darbą.





