Susitikimas su kunigu Algirdu Toliatu

Balandžio 3 d. Simno gimnazijoje, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Laimos Žemaitienės iniciatyva, lankėsi vyriausiasis Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas, knygos „Žmogaus ir Dievo metai“ autorius. Į susitikimą susirinko gimnazistai, pedagogai, Simno miestelio gyventojai.
Kunigas A. Toliatas kalbėjo apie pažeidžiamumą, apie drąsą būti silpnam, atviram, apie nuolankumą ir tarnystę. Jis Šventojo Rašto žodžius integravo į XXI a. kasdienybę (karjerą, IT technologijas, pamišusį skubėjimą ir negebėjimą sustoti), visuomenės skaudulius (globos namuose augančius vaikus, alkoholizmą, savižudybes), į mūsų tarpusavio santykius (veidmainystę, neveiklumą, baimę keistis ir keisti, baimę būti atsakingiems už save ir kitus, negalėjimą atsiprašyti ir padėkoti …). Papasakojo, kaip atsirado knyga „Žmogaus ir Dievo metai“ ir kam jos reikėjo – juk pamokslai skirti sakyti ir klausytis bažnyčioje. Kunigas pirmiausia tiesiog sakydavo pamokslus žmonėms, pagrįsdamas juos asmeniniais išgyvenimais: iš anksto nesiruošdavo, o „kalbėdavo siela“. Būtent tokių pamokslų reikėjo jį pažinojusiems ar bent kelis pamokslus girdėjusiems parapijiečiams – jie ir paragino išleisti knygą, todėl pirmiausiai „atsirado“ svetainė, kurioje buvo talpinami pamokslų audio įrašai, o vėliau – knyga.
Kunigas noriai atsakė į pateiktus klausimus, bendravo su klausytojais, padovanojo po skirtuką knygai su palaiminimu. Padėkojo visiems, kurie skaitys „Žmogaus ir Dievo metus“, bus šios knygos nešėjai: „Tik mes kartu galime padaryti, kad Dievo karalystė būtų mūsų tarpe, kad mes labiau ją išgyventume. Norėčiau, kad tai būtų raktas į širdis, padėtų dar labiau būti bendrystėje. O esantiems toliau nuo Bažnyčios galbūt „Žmogaus ir Dievo metai“ taps raktu į ją.“ – kalbėjo kunigas.
Jo įtaigus žodis, suprantama šiandienos kalba pasakytos mintys nepaliko nė vieno abejingo.
Bibliotekininkė Lina Daniulevičienė

Balandžio 5 d. Simno gimnazijoje vyko Lietuvos futbolo federacijos projektas „Pradinukų lyga“, skirtas skatinti 1–4 klasių mokinius aktyviai ir prasmingai leisti laisvalaikį žaidžiant futbolą. Šiose varžybose jungtinės pirmokų ir antrokų bei trečiokų ir ketvirtokų komandos susirungė su savo bendraamžiais.
užsiėmimas mokykloje, į kurį aktyviai įsitraukia kiekvienas pradinių klasių mokinys, o pats renginys tampa išskirtine pramoga ne tik jo dalyviams, bet ir aistruoliams. Renginio idėja kilo svarstant vaikų fizinio aktyvumo problemą šalies ugdymo įstaigose, aptariant bendrąją mokinių sveikatos būklę bei smagaus laisvalaikio vaikams alternatyvas mokykloje.

kairiuoju kelkraščiu. Ypač reikia būti atsargiems tamsiuoju paros metu – būtinai turėti atšvaitus, nes jie net iki 8 kartų sumažina nelaimės riziką, todėl vadinami mūsų „angelais sargais“. Specialistas akcentavo ir saugos diržų reikšmę. Klasėje buvo šviesoforai, įvairūs ženklai, kelias, o tai sukūrė tarsi tikrą gatvės vaizdą. Pirmokai rodė, kaip teisingai pereiti gatvę, aiškino kaip elgtis draudžiama. Pamokėlės pabaigoje dalyviams įteikė „Saugaus eismo taisyklių pasižadėjimus –pažymėjimus“, kurie įrodo, kad jaunasis eismo dalyvis moka ir laikosi Kelių eismo taisyklių.
Alytaus rajono Simno gimnazija, prisijungdama prie „Vaikų linijos“ inicijuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“, pakvietė mokinius būti aktyvius ir kovoti prieš patyčias, todėl kovo 20–24 dienomis vykusios valandėlės buvo skirtos patyčių temai. Jų metu mokiniai taip pat žiūrėjo ir aptarė prevencinio pobūdžio filmus, vyko užsiėmimai: „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms“, „Kiekvienas gali sustabdyti patyčias“, „Nelauk, kol sunkumai užaugs“ ir kiti.





2017-03-17 dieną Alytuje vyko Alytaus apskrities „LADYGOLO“ finalinės varžybos.
Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos komandai. Varžybose dėl III vietos Kapčiamiesčio komanda 5:0 nugalėjo Matuizų mokyklos žaidėjas. Penktos liko alytiškės. Geriausiai žaidė Silvija Žurauskaitė iš Alytaus, Aistė Marčiukaitytė iš Simno, Gileta Subačiūtė iš Druskininkų, Sandra Trampaitė iš Kapčiamiesčio, Viktorija Žydelytė iš Matuizų.
Žaidynėse gerai pasirodė ir kitos mūsų gimnazijos komandos: 6 klasės grupėje gimnazijos komanda Alytaus rajone užėmė antrą vietą – rajono finale rezultatu 2:0 nusileido Butrimonių gimnazijos komandai.
