Integruota Gamtos mokslų pamoka

Kovo 27 dieną ketvirtokams vyko integruota Gamtos mokslų pamoka „Šviesos šaltiniai“.  Mokiniai susipažino su šviesos šaltinių rūšimis. Išsiaiškino, kuo panašūs ir kuo skiriasi natūralūs ir dirbtiniai šviesos šaltiniai. Fizikos mokytoja Asta Tamulynienė su ketvirtokais tyrinėjo, kaip stiklas ir popierius praleidžia šviesą. Mokiniai stebėjo, kaip keičiasi Mėnulio apšvietimas, kai jis skrieja aplink Žemę, mokėsi atpažinti Mėnulio fazes. Ketvirtokai stebėjo kaip keičiasi įvairių daiktų šešėliai ir atliko praktinį darbą – su draugu piešė įvairių daiktų šešėlius, juos iškirpo ir suklijavo.

Integruota pamoka „Šviesos šaltiniai“ yra puikus pavyzdys, kaip skirtingų dalykų turinys gali būti sujungtas į prasmingą ir įtraukiančią mokymosi patirtį. Ji ne tik plečia mokinių akiratį, bet ir skatina aktyvų dalyvavimą, tyrinėjimą bei kūrybiškumą.

                                                                                       Pradinių klasių mokytoja Lina Kučinskienė

Psichologės Astos Blandės paskaita

Simno gimnazijoje svečiavosi psichologė ir knygų autorė Asta Blandė. Į paskaitą „Kaip šeimai ir mokyklai bendradarbiaujant kurti palaikančią ir motyvuojančią aplinką vaikams“ susirinko mokytojai ir mokinių tėvai, norintys giliau pažinti šiandienos vaikų ir paauglių pasaulį.

Psichologė kalbėjo apie naująją mokinių kartą – jų poreikius, lūkesčius, stiprybes ir iššūkius, ir kaip galime mes, suaugusieji, sukurti jiems palaikančią, motyvuojančią ir augti skatinančią aplinką. Pokalbio metu kalbėta apie taisykles, leistinas ribas, išmaniųjų įrenginių naudojimą, mokinio atsakomybę šeimoje bei mokykloje.

Paskaita buvo itin naudinga ir įdomi, gausi realių pavyzdžių, praktinių įžvalgų bei atpažįstamų situacijų iš kasdienio gyvenimo.

  

Žaliojo taško edukacija

Kovo 26 d. trečios klasės mokiniai dalyvavo Žaliojo taško edukacijoje, kurios metu gilino žinias apie tvarumą. Mokiniai iš antrinių žaliavų gamino velykines dekoracijas – kūrybiškai dekoravo vazonus-kiškius.

Gamtos mokslų pamokoje trečiokai susipažino su įvairiomis sėklomis, aptarė, ko reikia augalui, kad augtų. Mokiniai savo augalus augins, prižiūrės ir užrašys stebėjimo rezultatus. O gal rudenį džiaugsimės derliumi?

Pradinių klasių mokytoja Rasa Juškauskienė

       

Simno gimnazijos mokiniai tobulino medijų ir informacinio raštingumo įgūdžius

Kovo 23-24 dienomis Simno gimnazijos mokiniai dalyvavo dviejų dienų užsiėmimuose, kuriuose buvo ugdomi kritinio mąstymo bei medijų ir informacinio raštingumo įgūdžiai. Per praktines veiklas, diskusijas ir darbą grupėse mokėmės atpažinti patikimą informaciją, kritiškai vertinti turinį socialiniuose tinkluose, suprasti, kaip formuojamos nuomonės, ir atsakingai naudotis informacija kasdieniame gyvenime.

Dirbdami grupėse aptarėme įvairius pavyzdžius ir diskutavome, dalijomės mintimis ir kartu ieškojome teisingų atsakymų. Kiekvienas turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę, o tai padėjo geriau suprasti skirtingus požiūrius.

Tokie užsiėmimai ne tik suteikia žinių, bet ir skatina kritinį mąstymą, dialogą ir padeda stiprinti gebėjimus, svarbius tiek mokykloje, tiek už jos ribų.

Mokinių tarybos pirmininkė Svajūnė Valaikaitė

  

Naktis mokykloje – pilna nuotykių, juoko ir bendrystės

Kovo 20 dieną, kai gimnazija vakare ištuštėjo, vyko ypatingas renginys – „Naktis mokykloje“, subūręs mokinius į nepamirštamą naktį, kupiną veiklų, iššūkių bei geros nuotaikos.

Susipažinę su nakties veiklomis, dalyviai buvo suskirstyti į komandas. Veiklos prasidėjo komandiniu orientaciniu žaidimu, kurio metu dalyviai turėjo ne tik greitai mąstyti, bet ir dirbti kartu. Komandos sprendė užduotis, ieškojo užuominų ir stengėsi kuo greičiau pasiekti tikslą. Šis žaidimas padėjo sustiprinti bendradarbiavimo įgūdžius ir sukūrė azartišką atmosferą.

Vėliau mokiniai išbandė savo jėgas inscenizuodami pateiktas situacijas. Kūrybiškumas ir drąsa čia buvo itin svarbūs – dalyviai ne tik vaidino, bet ir improvizavo, sukeldami daug juoko bei aplodismentų. Po to visi įsitraukė į smagų bingo žaidimą, kuris pareikalavo atidumo ir šiek tiek sėkmės. Vyko ir diskoteka, kurioje visi galėjo atsipalaiduoti, ir dar labiau pasimėgauti vakaro atmosfera.

Netrūko ir aktyvesnių veiklų – mokiniai žaidė tinklinį ir tenisą, rungėsi tarpusavyje ir palaikė vieni kitus. Sportinės veiklos suteikė energijos ir dar labiau sustiprino komandinę dvasią.

Vėliau visi persikėlė į ramesnę aplinką – prasidėjo filmų peržiūra. Jaukiai įsitaisę mokiniai mėgavosi filmais, bendravo arba dalyvavo įvairiuose žaidimuose, kurie neleido nuobodžiauti net ir vėlai naktį.

Įdomiausia tai, kad beveik niekas taip ir nenuėjo miegoti. Nors rytą visi buvo pavargę, veiduose švietė šypsenos. Renginio dalyviai išsiskirstė kupini įspūdžių ir geros nuotaikos. „Naktis mokykloje“ dar kartą parodė, kad mokykla gali būti ne tik mokymosi, bet ir bendrystės, džiaugsmo bei nepamirštamų patirčių vieta.

Mokinių tarybos informacija

     

Simno gimnazijoje – kūrybinės patirtys ir nauja partnerystė

Simno gimnazija sulaukė ypatingų svečių – įstaigoje lankėsi Vilkaviškio pradinės mokyklos mokytojų delegacija. Šis vizitas tapo ne tik puikia proga pasidalinti gerąja darbo patirtimi, bet ir oficialiu pagrindu ateities bendradarbiavimui.

Inovatyvūs metodai ir sėkmės istorijos

Konferencijos metu Simno gimnazijos pedagogės pristatė kolegoms iš Vilkaviškio savo vykdomas veiklas bei inovatyvius ugdymo metodus:

  • Rasa Juškauskienė pasidalino įžvalgomis iš ilgalaikio projekto „Vanduo“, papasakojo, kaip per tiriamąją veiklą mokiniai mokosi pažinti gamtą ir puoselėti ekologinį sąmoningumą.
  • Jolita Jasevičienė pristatė naują ir itin perspektyvią discipliną – „Kūrybinio mąstymo ir inžinerinį mokymą“. Mokytoja demonstravo, kaip pradinukai įtraukiami į konstravimo bei problemų sprendimo procesus.
  • Eglė Minevičė kartu su savo mokinėmis surengė praktinį pristatymą apie „Išmaniuosius IMO kubus“. Mergaitės drąsiai rodė, kaip šios technologijos padeda mokytis žaidžiant.

Oficialaus bendradarbiavimo pradžia

Svarbiausiu vizito akcentu tapo bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. Šis dokumentas oficialiai įtvirtino abiejų mokyklų norą dalintis žiniomis, rengti bendrus projektus bei stiprinti bendruomenių ryšius.

Kultūrinė kelionė po Metelių kraštą

Po darbinės veiklos konferencijų salėje pedagogės išsiruošė į pažintinę kelionę. Viešnios lankėsi prie istorija alsuojančio Prelomčiškės piliakalnio, gėrėjosi modernia Kryžių bažnyčios architektūra bei lankėsi Metelių regioninio parko lankytojų centre. Įspūdžius vainikavo Metelių apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveriantys Dzūkijos vaizdai paliko neišdildomą įspūdį.

Ši viešnagė dar kartą įrodė, kad atvirumas naujovėms ir bendrystė tarp ugdymo įstaigų yra geriausias būdas augti ir tobulėti kartu.

Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Eglė Minevičė

     

Puiki žinia!

Simno gimnazijos mergaičių tautinių šokių kolektyvas „Vaivorykštė“ kovo 15 dieną dalyvavo 2026 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės „Laiku Ratu Kartu“ Šokių dienos „Ratu, ratu“ dalyvių apžiūroje, kuri vyko Alytaus rajono savivaldybės Kultūros centro Butrimonių kultūros skyriuje, ir iškovojo kelialapį į 2026 m. Lietuvos moksleivių dainų šventę. Kolektyvas džiaugiasi, kad buvo pakviestas dalyvauti liepos mėnesį vyksiančioje šventėje.

Sveikiname mažąsias šokėjėles!

Pilietiška bendrystė

LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės 108-os kuopos Alytaus r. Simno gimnazijos jaunieji šauliai organizavo renginį ,,Šauliška naktis mokykloje“, skirtą Kovo 11-ąjai paminėti. Tai tradicinis, pilietiškumu ir komandine dvasia paremtas teminis šaulių vakaras.

Simno gimnazijos šauliai į šį renginį pakvietė ir jaunuosius šaulius iš Miroslavo ir Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijų. Po trumpo susipažinimo, gimnazijos direktorės Laimutės Jarmalavičienės sveikinimo ir instruktažo, renginio dalyviai mokėsi šokti ,,Transverą“. Džiaugėmės susitikimu su  divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos vadu, pulkininku Rimantu Jarmalavičiumi. Jis  pasakojo apie laisvę, šalies saugumą, pilietiškumą,  šeimos istorijos svarbą ir atsparumą dezinformacijai. Beje, pulkininkas yra baigęs mūsų gimnaziją (tuo metu Simno vidurinę mokyklą).

Vėliau, susiskirstę į skyrius, jaunieji šauliai dalyvavo orientacinėse varžybose po Simno miestą, atliko logines ir istorines užduotis, dalyvavo pirmosios pagalbos mokymuose ir atliko praktines užduotis, dalyvavo bendradarbiavimo žaidimuose, viktorinoje, žaidė tinklinį, šaškėmis, stalo tenisą, žiūrėjo kino filmą. Po aktyvių ir įdomių veiklų vaišinomės picomis.

Tokie renginiai ugdo atsakomybę ir drausmę, skatina komandinį darbą, stiprina pilietiškumą, kuria bendruomeniškumą tarp rajono kuopos jaunųjų šaulių.

Simno gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė Danutė Gudaitienė

    

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas gimnazijoje

Daug svarbių datų turi mūsų valstybė. Viena iš jų Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Kovo 10 d. gimnazijos aktų salėje vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas „Lietuva – tai mes“. Pradinių klasių mokiniai kasmet susiburia drauge pasveikinti savo Tėvynę – Lietuvą, skirdami jai gražiausias eiles, dainas ir nuoširdžius žodžius.

Renginio pradžioje  skambėjo Lietuvos himnas. Po jo mintimis apie šiandieninę Lietuvą pasidalino ir šventės dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Laimutė Jarmalavičienė. Pirmieji Lietuvai sveikinimo žodžius skyrė patys mažiausieji – pirmokai. Jie deklamavo eiles ir padovanojo nuotaikingą dainą „Mano Lietuva“. Antrokai taip pat pradžiugino gražiais žodžiais ir atliko dainą „Mano Vytis ir trispalvė“, kuriai ritmą pagyvino linksmas pirštukų spragsėjimas. Trečiokai išraiškingai deklamavo eilėraščius ir iškilmingai padainavo dainą „Žemėj Lietuvos“. Ketvirtokai Lietuvą piešė gražiausiais žodžiais ir daina – atliko kūrinį „Nupiešiu Lietuvą“, kviesdami visus dar kartą prisiminti, kokia brangi ir graži yra mūsų Tėvynė. Šventę papuošė nuostabi kanklių muzika, kurią mums dovanojo talentinga ir žavi muzikantė Emilija (mokytoja Margarita Ivanauskienė).

Renginį užbaigėme visi drauge dainuodami gražią ir prasmingą dainą „Ten ir aš“. Bendra daina dar labiau sustiprino bendrystės jausmą, meilę Tėvynei ir priminė, kaip svarbu branginti laisvę bei savo šalį.

                                                                 Pradinių klasių mokytojos Laima Jurčiukonienė,  Lina Kučinskienė

   

Simno kermošius – smagiausia pavasario šventė

Nušurmuliavo Simno kermošius – smagiausia pavasario šventė, kuri džiugino jau 27-ąjį kartą. Simno gimnazijos bendruomenė gausiai dalyvavo Simno kermošiaus renginyje. Miesto gyventojus ir svečius gimnazistai kvietė dalyvauti mįslių konkurse, dalinosi puikia nuotaika, dirbiniais, saldžiais kepiniais ir kvietė nusifotografuoti prie šventinės Simno gimnazijos foto sienelės. Apsilankiusieji išsinešė ne tik lauktuvių, bet ir pavasarinę nuotaiką bei daug malonių įspūdžių.