Lietuvių kalbos viktorina „Taisyklinga kalba – vertybė“

Kovo 6 dieną Simno gimnazijoje vyko viktorina „Taisyklinga kalba – vertybė“, skirta Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Šios dienos prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos, stiprina lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir didina jos prestižą.

Trys viktorinos etapai reikalavo ne tik lietuvių kalbos gramatikos žinių, meniškai pristatyti pateiktą tekstą, bet ir atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus. Buvo gražu stebėti, kaip iš pradžių nedrąsiai ir nepasitikėdami savimi mokiniai įsitraukia į veiklą ir ima konkuruoti. Kiekvienas pelnytas taškas buvo mielas ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

Komisijos nariai suskaičiavo taškus ir paskelbė viktorinos laimėtojus:

     I vieta – Skaistė Savulytė (8 kl.);

     II vieta – Perla Radzvilavičiūtė (Ig kl.);

     III vieta – Austėja Radzevičiūtė (Ig kl.).

Džiugu matyti, kad mokinių žinios, įgytos per pamokas išlieka ilgam. Juk ne veltui lietuvių liaudies patarlė sako, „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“.

                                                 Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta Dievižienė

       

Gimnazijoje šurmuliavo Kaziuko mugė

Kovo pradžioje, kai gamta dar tik bunda, Simno gimnazija prisipildė džiugaus klegesio ir pavasariško šurmulio – čia vyko tradicinė pradinukų organizuojama Kaziuko mugė. Ši šventė, skirta paminėti Lietuvos globėją Šv. Kazimierą, kasmet suburia pačius jauniausius mokyklos bendruomenės narius pademonstruoti savo kūrybiškumą, darbštumą ir pirmuosius verslumo įgūdžius.

Mugei vaikai ruošėsi itin atsakingai: drauge su tėveliais jie gamino pačius įvairiausius skanėstus bei dirbinius. Prekybininkų stalai raibo nuo rankdarbių ir įvairiausių gardumynų. Mažieji mugės dalyviai ne tik pardavinėjo savo gaminius, bet ir mokėsi bendrauti, derėtis bei skaičiuoti pirmąjį pelną. Mugėje netrūko pirkėjų, kurie  džiaugėsi vaikų išradingumu.
Ši šventė – puiki proga stiprinti gimnazijos bendruomenę, kuri dar kartą įrodė, kad tradicijos gyvos, kol jas puoselėjame!

Pradinių klasių mokytoja Eglė Minevičė

              

SVEIKINAME!

Vasario 28 d. Tarptautinėje Amerikos mokykloje vyko Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiada. Joje dalyvavo 78 mokiniai – miestų ir rajonų etapų laimėtojai iš visos Lietuvos, siekę parodyti savo geriausias anglų kalbos žinias ir gebėjimus. Po atliktų rašymo, kalbėjimo ir projektinės veiklos užduočių paaiškėjo olimpiados nugalėtojai. I laipsnio diplomą laimėjo Lukas Akevičius, Alytaus r. Simno gimnazijos mokinys. Mokinį olimpiadai rengė anglų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Baranauskienė.

Sveikiname laimėtoją ir linkime sėkmės siekiant mokslo aukštumų!

Simno gimnazijos informacija

  

DĖMESIO!

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Gimnazijoje iškilmingai paminėjome Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ši diena – mūsų vienybės, valstybingumo atkūrimo ir išsaugojimo simbolis, neatsiejamas nuo pagarbos savo tautos istorijai ir kiekvienam, kovojusiam už galimybę šiandien laisvai švęsti šią dieną. Renginio metu mokiniai skyrė gražiausius žodžius Lietuvai, prisiminė valstybės istorijos datas bei asmenybes.

Vasario 16-oji – tai ne tik praeities pergalė, bet ir priminimas, kad ateitis priklauso nuo mūsų. Kurkime ją drąsiai, vieningai ir su meile Lietuvai! Su Nepriklausomybės diena!

 

Valentino diena – puiki proga parodyti dėmesį vieni kitiems

Vasario 13-ąją mūsų mokyklą suvienijo smagi ir kūrybiška iniciatyva – „Meilės bingo“. Tai ypatingas iššūkis, skirtas Valentino dienai paminėti, skatinantis bendravimą, draugiškumą ir gerų emocijų dalijimąsi.

„Meilės bingo“ kiekvieną kvietė parodyti dėmesį, kūrybiškumą ir drąsą. Užduotys buvo pačios įvairiausios – nuo gražių žodžių ar komplimentų iki kūrybinių veiklų bei smagių iššūkių. Dalyviai, įvykdę užduotis, jas fiksavo nuotraukose ir dalijosi gera nuotaika su visa bendruomene. Tai tapo ne tik smagia veikla, bet ir puikia proga stiprinti tarpusavio ryšius, parodyti dėmesį vieni kitiems ir dar kartą priminti, kad šilti žodžiai bei nuoširdūs gestai kuria ypatingą atmosferą.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šventinės nuotaikos kūrimo!

Mokinių tarybos pirmininkė Svajūnė Valaikaitė

 

Popietė „Tu pati gražiausia mano Lietuva“ pailgintoje grupėje

Vasario 13 d. Simno gimnazijos pailgintoje grupėje vyko popietė „Tu pati gražiausia mano Lietuva“, skirta Vasario 16-ajai paminėti. Pirmos ir trečios klasės mokiniai prisiminė šios svarbios dienos reikšmę ir pagilino žinias apie savo šalį. Popietė buvo kupina smagių veiklų, netikėtų klausimų ir komandinių iššūkių.

Mokiniai leidosi į žinių kelionę apie Lietuvą – atsakinėjo į klausimus apie mūsų šalį ir jos istoriją. Pirmokai drąsiai įveikė jiems skirtas užduotis. Trečiokai pasitikrino savo žinias atsakydami į sudėtingesnius klausimus, kurie skatino pamąstyti ir pritaikyti turimas žinias. Visi stengėsi, galvojo ir džiaugėsi teisingais atsakymais.

Po to mokiniai susiskirstę į grupeles sprendė kryžiažodį apie Lietuvą – prisiminė jos istoriją, simbolius ir svarbiausius faktus. Čia prireikė ne tik žinių, bet ir draugiško pasitarimo – juk kartu mąstyti daug smagiau! Popietės metu taip pat skambėjo dainos apie Lietuvą, kurios sukūrė šventišką ir patriotišką nuotaiką. Vaikai noriai dalyvavo žaidimuose ir patyrė daug gerų emocijų. Popietė buvo prasminga, įdomi ir kupina bendrystės jausmo.

Pradinių klasių mokytojos  R. Juškauskienė,  L. Jurčiukonienė

Antrokų nuotykiai su knyga

Mūsų mokyklos antrokai pasinėrė į įtraukiantį tarptautinį projektą „Kartu skaitykime knygelę“. Šio projekto tikslas – ne tik ugdyti meilę knygai, bet ir artimiau susipažinti su vaizduotę žadinančia rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba.

Dvi savaites klasėje karaliavo pasakos: mokiniai skaitė, diskutavo ir keliavo po spalvingą autorės pasaulį. Projekto kulminacija tapo nuotaikinga knyga „Ševeliūra“. Paskutinę projekto dieną skaitymo džiaugsmą papildė kūrybinės dirbtuvės, į kurias mokiniai pasikvietė pačias geriausias meistres – savo mamytes.

Klasė virto tikru grožio salonu: mamytės kūrė savo atžaloms neįtikėtinas, drąsias ir kūrybiškas „ševeliūras“. Tačiau ties tuo linksmybės nesibaigė – mokiniai ir mamos apsikeitė vaidmenimis. Vaikai gavo progą patys tapti stilistais ir išbandyti savo jėgas formuodami šukuosenas mamoms.

Šis projektas dar kartą įrodė, kad skaitymas gali būti gyvas, bendruomeniškas ir labai smagus. Ačiū mamytėms už kantrybę ir išmonę, o E. Daciūtei – už įkvėpimą kurti.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Eglė Minevičė

                                                                

SVARBI INFORMACIJA!

Gerbiami mokinių tėvai (globėjai),

Informuojame, kad dėl vyraujančių nepalankių oro sąlygų (stipraus šalčio) pamokos gimnazijoje bus organizuojamos mišriu būdu.
Primename, kad esant –20 °C ar žemesnei oro temperatūrai į gimnaziją gali neiti 1–4 ir 5 klasių mokiniai, o esant –25 °C ar žemesnei temperatūrai – visų kitų klasių mokiniai. Nustatydami oro temperatūrą, tėvai (globėjai) vadovaujasi termometro ar mobiliosios aplikacijos duomenimis. Jeigu vaikas lieka namuose, tėvai (globėjai) apie tai informuoja gimnaziją ir mokytojus gimnazijoje nustatyta tvarka.
6–10 klasių ir I–IV gimnazinių klasių mokiniai, neatvykę į gimnaziją, pamokose dalyvauja nuotoliniu būdu, jungdamiesi pagal įprastą pamokų tvarkaraštį. 1–5 klasių mokiniams mokymosi užduotys bus pateikiamos per „Tamo“ sistemą. Prisijungimas prie nuotolinių pamokų yra privalomas.
Linkime visiems saugiai praleisti šaltąjį laikotarpį.

Paskaita „Rūšiuokime teisingai“

Simno gimnazijos  antrokai ir trečiokai dalyvavo „Žaliojo taško“ organizuotoje edukacijų ciklo „Žaliasis raštingumas“ paskaitoje „Rūšiuokime teisingai“. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su atliekų rūšiavimo svarba, mokėsi atpažinti skirtingas atliekų rūšis bei teisingai jas rūšiuoti.

Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Eglė Minevičė