Projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“

2018/2019 m. m. Simno gimnazija dalyvauja pilietiniame projekte „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Jo metu gimnazijoje apsilankys keturi įvairių profesijų pranešėjai (politikai, aktoriai, visuomenininkai), kurie kalbės jauniems žmonėms rūpimais klausimais, aiškins karjeros galimybes, sieks palaikyti motyvaciją mokytis, įkvėps siekti savo tikslų.

Socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė

Susitikimas su Europos Komisijos Lietuvoje vadovu

 

Alytaus r. Simno gimnazija buvo atrinkta tarp kitų 50 šalies mokyklų dalyvauti A. Tapino inicijuotame projekte „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Projekto metu  iki 2019 m.  vasario mėn. gimnazija sulauks 4 garsių Lietuvos žmonių vizitų, kurių metu svečiai dalinsis savo patirtimi, bendraus, patars,  skatins siekti savo tikslų.

Spalio 19 d. padrąsinti, įkvėpti ir palaikyti atvyko Europos Komisijos Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Žymus žmogus su mokiniais dalindamasis savo patirtimi, skatino juos veikti, kad įgyvendintų tai ko siekia, nes sėkmė neateina pati savaime. Arnoldas Pranckevičius pasakojo apie savo karjeros kelią, apie tai kokia jam svarbi yra Lietuvos laisvė, kad Lietuva šiuo metu yra pilnavertė Europos sąjungos, NATO narė ir kokias galimybes tai suteikia jaunimui.

Tos 60 susitikimo minučių su Arnoldu Pranckevičiumi prabėgo, kaip viena akimirka,  kiekvienas suprato turintys laisvės dovaną, pasirinkimo galią. Iš susitikimo visi išėjo laisvesni, labiau pasitikintys savo jėgomis, ausyse skambėjo išgirsti žodžiai: „Žiūrėkite į dangų, nežiūrėkite po kojomis!“

Socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė

Susitikimas su policijos pareigūnu

Projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“, skirtas spręsti jaunų žmonių problemas, supažindinti su karjeros galimybėmis, tęsia savo darbą. Padėti kelti mokymosi motyvaciją ir siekti aukščiausių tikslų lapkričio 28 d.  į Simno gimnaziją atvyko didelę patirtį turintis policijos pareigūnas Vaidas Giršvildas. Policijos pareigūnas su mokiniais kalbėjo apie savo profesiją, paaiškino, kad pareigūnas ne budelis, o draugas, kuris gelbsti iš keblių situacijų. Būti pareigūnu (tarnauti) ir dirbti darbą nėra tas pats. Ir kartais pasakytas „ačiū“ būna vertesnis už piniginį atlygį.

Išklausę policijos pareigūno Vaido Giršvildo, pasisėmę naujos patirties laukiame kitų žymių žmonių vizitų.

Socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė

Finansinio raštingumo paskaita

Gruodžio 11 dieną Simno gimnazijoje lankėsi projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti.“ dalyvis, žinomas verslininkas Nerijus Murauskas. Svečias mokiniams skaitė itin naudingą paskaitą apie racionalų elgesį valdant asmeninius finansus, ateities galimybes ir pasirinkimus. Verslininkas atvirai papasakojo savo sėkmės istoriją, kuri tikrai nebuvo labai lengva. Dabar Nerijus Murauskas – jaunas, daug pasiekęs verslininkas, kaip finansų konsultantas organizuojantis ir skaitantis paskaitas apie finansinį raštingumą. Džiaugiamės, kad galėjome susipažinti su šiuo žmogumi ir pasimokyti, kaip tvarkyti ir planuoti savo finansus.

Socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė