1.  PRANEŠIMAS DĖL NEATVYKIMO – Vaiko neatvykimo į ugdymo įstaigą dėl ligos
  7. SKATINKITE VAIKĄ KALBĖTI
  8. ŽAIDIMAI SKIRTI ŽODYNO BEI RIŠLIOS KALBOS UGDYMUI
  9. LIEŽUVO MANKŠTELĖ
  10. Šiuo metu vaikai ir paaugliai susiduria su nekasdieniais iššūkiais – dvejus metus besitęsiančia COVID-19 pandemija, karu Ukrainoje, su juo susijusios informacijos ir nuomonių gausa.

Visa tai kelia nemažai nerimą, baimę, pyktį, kitus negatyvius jausmus, gali išprovokuoti sunkiai kontroliuojamą nerimą, pablogėjusią emocinę sveikatą, padidinti konfliktinių situacijų šeimoje, mokykloje ar net lemti psichikos ir elgesio sunkumų atsiradimą.

Kur tėvams ieškoti pagalbos ir patarimų? Iniciavus Sveikatos apsaugos ministerijai parengtos trumpos atmintinės tėvams. Jose – svarbiausia informacija apie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybes, tinkamo ekranų naudojimo taisykles, ankstyvuosius emocinių ir elgesio sunkumų požymius bei psichologinės pagalbos galimybes.

Svarbu, kad tėvai nesijaustų bejėgiai, gebėtų laiku pamatyti nerimą keliančius ženklus, žinotų, kaip padėti vaikui ir kur kreiptis pagalbos.

Visas atmintines rasite čia: https://pagalbasau.lt/patarimai-tevams/

11. Elektroninė atsiskaitymo sistema mokyklos valgykloje Eurofondas-e-piniginė-skrajutė