ERASMUS+ PROJEKTAS

STOP CLIMATE CHANGE-TOGETHER EUROPE ACHIEVES MORE

2018-1-HR01-KA229- 047516_2

Visi esame pajutę neigiamą klimato kaitos poveikį: karščio bangas, ekstremalius gamtos pokyčius. Klimato kaita yra ir bus viena iš svarbiausių problemų pasaulyje, todėl Jungtinės Tautos ir kitos organizacijos, pasaulio lyderiai nori spręsti šią problemą – pastoviai, laipsniškai mažinti klimato kaitos poveikį aplinkai.

Dalyvaudamos šiame projekte, skirtingų Europos šalių mokyklų komandos, dirbdamos kartu, taip pat ieško būdų, kaip sušvelninti klimato kaitos poveikį – mokiniai mokosi būti atsakingi, ruošiasi dar nežinomoms klimato sąlygoms ateityje. Kroatijos (Osnowna škola Bartola Kašica), Italijos(Instituto Comprensivo Sant‘Elia a Pianisi), Lenkijos (Szkola PodstawowaNr. 12), Nyderlandų (Bisschoppelijk Collegge Brokhin), Graikijos (1st Gymnasium of Cholargos) ir Lietuvos (Alytaus r. Simno gimnazija) mokytojai, dirbdami ne tik su mokiniais, bet ir bendradarbiaudami su jų šeimomis, stebės oro pasikeitimus, dalyvaus aplinkos išsaugojimo akcijose, skatins vietinės bendruomenės ekologinį sąmoningumą.

PROJEKTO UŽDAVINIAI

Projekto metu sieksime, kad mokiniai:

• Bendraudami su įvairių Europos šalių mokiniais, vaidindami vaidinimus, dalyvaudami anglų kalbos pamokose apie klimato kaitą patobulintų anglų kalbos įgūdžius.
  • Kurdami pateiktis, trumpus video reportažus išmoktų nusiųsti juos partneriams ir įkelti į socialinius tinklalapius, patobulintų informacinių technologijų įgūdžius.
  • Dalyvaudami bendruomenės aplinkos akcijose ugdytųsi sąmoningą pilietiškumą, gilintų žinias apie kitų šalių aplinkos problemas, kultūrą ir tradicijas.
  • Tobulintų darbo komandoje, kritinio mąstymo ir kūrybiškumo įgūdžius.
  • Sužinotų apie klimato kaitos sukeltas ligas, jų poveikį žmogaus sveikatai.
  • Tyrinėtų invazinius augalus ir gyvūnus.
  • Sužinotų apie nykstančių augalų ir gyvūnų rūšis.
  • Dalyvautų labdaringoje veikloje, rinktų pinigus nuo gamtos stichijų nukentėjusiems gyventojams.

TIKĖTINI REZULTATAI

• Projekto medžiaga bus apibendrintadviejose elektroninėse knygose: vienoje – apie dalyvaujančias mokyklas ir projekto veiklą, o kitoje – visose šalyse vestų pamokų planai, paruošti projekto metu.
  • E-knygos turės atvirą prieigą, todėl visi mokytojai galės naudotis medžiaga, pasikeisti ir pasidalinti patirtimi.
  • Tikimės, kad mokiniai ir jų šeimos pakeis savo gyvenimo būdą ir, naudodami projekto metu įgytas žinias, patarimus, patirtį stengsis sušvelninti klimato kaitos poveikį.
  • Mokinai susipažins su bendraamžiais iš kitų Europos šalių, pažins jų šalies kultūrą, ekologines problemas, panašumus bei skirtumus.
  • Mokytojai išmoks įgyvendinti projektine veikla pagrįstą mokymą savo darbe. Projektu pagrįstas mokymas leis mokiniams išmokti mokytis, spręsti realaus gyvenimo problemas ir pasiekti geresnių rezultatų mokykloje.
  • Mokiniai, dalyvaudami aplinkos išsaugojimo akcijose, vykdydami labdaringą veiklą mokykloje ir bendruomenėje, padės nuo gamtos stichijų nukentėjusiems žmonėms ir taps labiau socialiai atsakingesni.

Klimato pokyčiai Lietuvoje

Pasaulinė švarinimosi akcija