Projekto tikslas – Gerinti Lietuvos mokinių emocinę, psichinę ir fizinę savijautą ir sveikatą.

Išpopuliarėjus socialiniams tinklams, kuriuose vyrauja tobulo gyvenimo iliuzija, vaikams kyla vis daugiau emocinės ir fizinės sveikatos iššūkių. Siekiant padėti moksleiviams lengviau suvokti save, atskirti, kas yra tikra, padėti nepasimesti vizualiai tobulame pasaulyje, bus organizuojami renginiai mokyklose, kuriuose pagal numatytas temas su vaikais įvairią problematiką aptartų profesionalūs lektoriai. Taip pat numatoma diskusijų bei aktyvaus protinio ir fizinio aktyvumo erdves integruoti į Laisvės pikniką.

Projektas „Kartu“

 

 

Laisvės TV projektas „Kartu“ Simno gimnazijoje

Spalio 8 d. įvyko pirmasis šiais metais mokinių susitikimas su Laisvės TV projekto „Kartu“ lektore Gerda Meištaite – pagalbos tarnybų „Vaikų linija“ ir „Niekieno vaikai“ koordinatore, savanoriaujančia daugelyje sričių. Su penktokais ji kalbėjosi apie emocijų valdymą, patarė bendravimo klausimais. Lektorė Gerda supažindino penktokus su pagrindinėmis streso priežastimis ir pasekmėmis, aptarė galimus neigiamus ir teigiamus aspektus. Praktinių veiklų metu mokiniai ne tik mokėsi įveikti stresą, valdyti emocijas, bet ir tinkamai atsipalaiduoti bei nusiraminti. Apibendrindama užsiėmimą lektorė pabrėžė, kad žmonės, kurie atpažįsta savo emocijas, gali lengviau nusiraminti ir „atsikratyti“ įtampos.

Tikimės, kad ši paskaita penktokams buvo naudinga, nes lektorė ne tik pamokė atpažinti emocijas, bet ir padėjo suprasti, kaip išvengti neigiamo streso poveikio.

Socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė

<——————————————————->

  Projektas „Kartu“ Simno gimnazijoje

 2021 m. sausio mėnesį Simno gimnazijoje vyko Všį Laisvės TV projekto „Kartu“ mokinių susitikimai su dviem autoritetingais lektoriais. Tai  iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ autorė Giedrė Valavičiūtė ir  LCC tarptautinio universiteto dėstytojas Emas Gricius. Abu lektoriai palietė labai skirtingas, bet  aktualias temas: kūniškumo ir socialinių tinklų įtaką. Giedrė Valavičiūtė skaitė paskaitą kūniškumo tema „Dydis nesvarbu“. Ji sakė, kad savo kūną svarbu mylėti net ir tuomet, kai jis mums atrodo netobulas: „Niekas niekam neprivalo teisintis dėl to, kaip atrodo. Meilė ir pagarba sau dar nieko neprivedė prie valgymo sutrikimų, ar depresijos.“ Mylėti save tokį, koks esi – pagrindas savivertei ir pagarbai kitokiems, nei reikalauja standartai. Būti kitokiu nėra blogai. Svarbu – suprasti, kad tobulumas tėra „iliuzija“ .

Emo Griciaus paskaita apie socialinių tinklų iliuzijas tarsi pratęsė Giedrės Valavičiūtės mintį, kad tai ką mato akis nebūtinai yra tiesa ir nebūtinai tai yra absoliutus gėris. Socialiniai tinklai verčia mus galvoti, kad būti gražiu ir turtingu yra vertybė. Kiekvienas talpindamas nuotraukas į socialinius tinklus stengiasi parodyti save iš pačios gražiausios pusės, pasigirdi savo kelionėmis, išvaizda, socialine padėtimi. Kiek daug gražių ir tobulų žmonių socialiniuose tinkluose, tačiau sunku suprasti kas yra tikra, o kas tik daugybė patobulinimų su įvairiomis programėlėmis. Žmonės tampa priklausomi nuo socialinių tinklų ir tai pradeda kenkti jų santykiams ir bendravimui gyvenime. Kartais pamirštama, kad realus gyvenimas yra žymiai įdomesnis ir vertingesnis nei bendravimas internetinėje erdvėje.

Džiaugiamės galėdami susipažinti su įdomiais žmonėmis, padiskutuoti rūpimais klausimais ir iš naujo peržiūrėti savo vertybes.

Socialinė pedagogė      Žaneta Bagdžiūnienė