Naujos parodos

 

Per moksleivių rudens atostogas Simno gimnazijos skaitykloje parengta 8-I g klasių moksleivių kūrybos darbų (fraktalų) paroda „Laimės paukštė“ (mokytoja Jurgita Lenkauskienė). Gimnazijos erdvėse „apsigyveno“ ir kraštiečio Vytauto Stanevičiaus fotografijų paroda „Pasivaikščiojimas po Simną“, kuri jau buvo eksponuota Simno bibliotekoje minint Lietuvos mažosios kultūros sostinės metus.

Vytautas gimęs ir augęs Simne. Čia baigė vidurinę mokyklą. Mėgsta sportą, ypač futbolą. Dar būdamas mokinys aktyviai prisidėjo prie Simno futbolo komandos „Dzūkija“ atgimimo. Baigęs mokyklą atliko karinę prievolę. Vėliau įstojo į Vilniaus universiteto istorijos fakultetą. Studijuodamas nepamiršo sportinės ir organizacinės veiklos. Jo sutelkti istorijos fakulteto sportininkai universiteto įkūrimo jubiliejiniais 400-aisiais metais laimėjo savo Alma Mater spartakiadą. Žaisdamas universiteto futbolo komandoje „Mokslas“ tapo Lietuvos studentų čempionu.

Po studijų pradėjo darbinę veiklą, kuri buvo labai įvairi: nuo darbo archyvų valdyboje, statybinėse organizacijose iki renginių organizatoriaus Lietuvos mokslų akademijoje ir laikraščių „Respublika“ bei „Sportas“ redakcijose…

Be sporto domisi senoviniais automobiliais, fotografija. Mėgsta bendrauti su žmonėmis nepriklausomai nuo jų amžiaus ar statuso.

Šiuo metu gyvena Vilniuje, bet Simnas širdyje – amžiams.

Paroda parengta stacionariuose rėmuose, tad nuotraukos bus eksponuojamos nuolat.

Alytaus rajono savivaldybės Simno filialo

vyresn. bibliotekininkė Lina Daniulevičienė