Riterija Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje

Lapkričio 17 dieną Simno gimnazijos 6-8 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje Kultūros paso programoje „Riterija Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“. Lektoriai „riteriai“ – kryžiuotis ir LDK bajoras – „įkūrė“ gimnazijos aktų salėje mažą Viduramžių „karo stovyklą“: pastatė stendus su ginklais ir šarvais, iškėlė heraldines riterių vėliavas. Visi ekspozicijoje naudojami ginklai, skydai, šarvai ir vėliavos – XIV-XV a. autentiškos rekonstrukcijos
Teatralizuotos edukacinės programos metu vedėjai papasakojo apie riterių kasdienybę, pareigas ir teises, supažindino mokinius su Viduramžių ginklų valdymo ir kautynių technika. Mokiniai aktyviai dalyvavo edukacinėje programoje – „matavosi“ ginklus ir skydus, atliko „kovos veiksmus“, leidusius suprasti XIV-XV amžiais gyvenusių ir kovojusių riterių kasdienybę.
Istorijos mokytoja
Vineta Dzeikauskienė