4a klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje, kurią vedė chemijos mokytoja

Simno gimnazijos 4a klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje, kurią vedė chemijos mokytoja I. Tarasevičienė, sužinojo, kas yra tirpalas. Pirmiausia išsiaiškino sąvokas: tirpinys, tirpiklis ir tirpalas. Paskui stebėjo, kaip gaminamas tirpalas, pasakė cukraus savybę ir kas atsitiko, kai įbėrė daug cukraus į kolbą. Mokiniai pastebėjo, kad įbėrus smėlio tirpalas nesusidarė, todėl padarė išvadą, kad smėlis neištirpo. Kai viską išsiaiškino, pastebėjo, pakartojo, pabandė ir patys praktiškai atlikti eksperimentą, kuriam reikėjo matavimo kolbos, piltuvėlio, cheminės stiklinės, svarstyklių. Taip mokiniai susipažino su cheminiais indais ir jų panaudojimu, sužinojo, kas yra tirpalas, išmoko įvardyti cheminiais pavadinimais. Mokiniams reikėjo labai tiksliai pasverti 2 gramus cukraus ir įpilti tiek vandens, kad gautų 100 ml tirpalo, todėl matavimui naudojo pipetę.
Atlikę eksperimentą mokiniai pasidžiaugė sužinoję, kas yra tirpalas. Visiems pavyko pagaminti tirpalą ir eksperimentuoti.
Pradinių klasių mokytoja R. Juškauskienė