2a klasė Pivašiūnų amatų cente

Kovo 21 dieną 2a klasės mokiniai kartu su mokytoja lankėsi Alytaus rajone, Pivašiūnų miestelyje, kur amatų centre dalyvavo kulinarinio paveldo ir Velykinių margučių raštų edukaciniuose užsiėmime. Mokinukus labai maloniai pasitiko šio amatų centro darbuotojos, kurios pirmiausia suprantamai paaiškino, kaip paruošti tešlą, o paskui kiekvienas mokinys pats galėjo suformuoti ir išsikepti savo bandelę. Kol kepė bandelės, dar spėjome nusimarginti ir po Velykinį margutį.

Programos metu mokiniai sužinojo apie margučių spalvas, natūralių dažų gamybą, marginimo techniką ir ornamentiką, jos simboliką. Kiekvienas galėjo kiaušinį marginti karštu vašku. Programos pabaigoje pasivaišinome iškeptomis bandelėmis ir šilta žolelių arbata. Visiems užsiėmimas labai patiko, todėl padėkojome už šiltą priėmimą ir sotūs grįžome namo.

2a klasės mokytoja Virginija Kvederavičienė