Ikimokyklinio ugdymo projektas „Žaliuok tėviškėle“

Praėjusią savaitę Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenė dalyvavo projekte ,,Žaliuok, tėviškėle“, skirtame Žemės dienai paminėti. Su vaikais kalbėjome, diskutavome apie Žemę, jos gyventojus, ekologiją, žmogaus atsakomybę už savo veiksmus. Auklėtojos mokė ugdytinius mįslių, posakių, palyginimų, kurie susiję su gamta, jos reiškiniais, senų žmonių pastebėjimais. Išėję į lauką vaikai savo padarytomis gėlėmis puošė aplinką. Taip išreiškėme bendrą rūpestį Žemei ir meilę jos gamtai.

Kalbėjome apie šiukšlių rūšiavimą, o paskui vaikai mokėsi rūšiuoti šiukšles į joms skirtus konteinerius.

Džiaugėmės sugrįžtančiais paukščiais, organizavome kūrybinių darbų parodą ,,Gamtos pasaka“. Vyko renginys ,,Žeme, aš myliu tave“: ugdytiniai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles apie žemę, žaidė žaidimus. ,,Smalsiukų“ grupės vaikai inscenizavo pasaką ,,Juodoji tetulė“. Penktadienį paleidome į orą aitvarą su užrašytais pasižadėjimo Žemei žodžiais.

Manome, kad mūsų įstaigos vaikai neliks abejingi supančiai aplinkai, saugos mūsų planetą – Žemę.

                                                                        Auklėtoja Irena Emartienė