Edukacinis projektas „Žodžiai“ ketvirtokams

Gruodžio 3 d. gimnazijos bibliotekoje lankėsi dvi menininkės – VšĮ „Kūrybinės idėjos“ vadovė Regina Šimulynienė ir vaikiškų knygų autorė bei iliustratorė Ula Šimulynaitė. Ketvirtokai, lydimi mokytojos Eglės Minevičės, buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves „Žodžiai“. Menininkė skaitė pačios animuotą ir įgarsintą virtualią knygą „Kaip kengūra bazilikus augino“, o skaitomus tekstus  ir iliustracijas mokiniai stebėjo ekrane. Vaikams gerų emocijų suteikė garso efektai, kurių tradiciniame spaudinyje nebūna. Daugumai skaitytojų tai buvo pirmoji pažintis su elektronine knyga – nors ji vaikus sužavėjo, beveik visi tvirtino, jog bibliotekoje mieliau renkasi įprastą knygą.

Antrojoje renginio dalyje Ula Šimulynaitė supažindino vaikus su emocijų tipais, apibūdino jiems būdingus požymius, pateikė įvairių emocijų pavyzdžių: stebėjo vaikų veidus bei ragino mimika parodyti įvairias emocijas. Vėliau visi ketvirtokai gavo po knygelę-žaidimą „Žodžiai“, kur pagal „vaiduokliuko“ nuotaiką tuščiuose debesėliuose turėjo įrašyti tekstą. Kadangi visi dirbo puikiai, kam atiteks trys autorės knygos, teko išsiaiškinti burtų keliu. Jas laimėjo Paulina, Rajanas ir Sorenta.

Dėkojame rašytojai už gerą nuotaiką bei galimybę pažinti tai, kas dar buvo nepatirta.

ARVB Simno filialo vyresn. bibliotekininkė
Lina Daniulevičienė